– Inwestor, firma Echo Investment, zapewnia, że wystartuje z pracami, jak tylko uprawomocnią się pozwolenia budowlane – mówi wiceprezydent Wiesław Madejski.

Drugi etap budowy centrum handlowego, to nie tylko stawianie supermarketu spożywczego sieci AHOLD. To także przebudowa dróg dojazdowych. Na Zamkowej znowu będzie zrywana kostka. Tym razem na odcinku do ulicy Bagatela. Po położeniu nawierzchni asfaltowej na głównej ulicy miasta zostaną wydzielone pasy ruchu do skrętu w ulicę Bagatela. Ulicą tą będzie można dojechać do miejsc parkingowych supermarketów, jak i z nich wyjechać. Jezdnia ulicy Bagatela będzie dwukierunkowa i umożliwi dojazd do ulicy Traugutta poprzez drogi należące do supermarketów. Na skrzyżowaniu ulicy Traugutta z Zamkową zostanie zainstalowana sygnalizacja świetlna.

Przebudowana będzie także ulica św. Rocha na odcinku od Traugutta do św. Jana. Jezdnia zostanie poszerzona, zostaną wyznaczone pasy ruchu i powstaną miejsca parkingowe. Jadący ulicą Pułaskiego będą musieli ustąpić pierwszeństwa przejazdu jadacym ulicą św. Rocha. Teraz jest odwrotnie.