Płatne parkowanie obowiązuje od 1 czerwca. Pojawiły się już szlabany. Są też parkingowi z firmy Pol-Park. Ubrani w jaskrawożółte kamizelki i uzbrojeni w kasy fiskalne zbierają opłaty i wydają pokwitowania. Są też tablice z regulaminem parkowania.
Z parkingów przed głównym wejściem do szpitala od ul. Jana Pawła II oraz przy ul. Wiejskiej pacjenci i osoby odwiedzające chorych mogą korzystać w godzinach 7.00-20.00. Za pierwsze pół godziny postoju trzeba zapłacić 1 zł. Za każdą następną godzinę - już 2 zł. W niedzielę i święta opłaty wynoszą odpowiednio 1 i 3 zł. Dla niepełnosprawnych są przygotowane bezpłatne miejsca postojowe. Wydzielony zostanie także postój taksówek.
Za parkowanie nie płacą karetki pogotowia, ambulanse medyczne, radiowozy policyjne (w akcji) i pojazdy ABW, służby energetyczne i gazownicze oraz pojazdy służbowe SP ZOZ.
Pracownicy szpitala korzystają z parkingu wewnętrznego. Wjadą tam od ul. Wiejskiej, po okazaniu parkingowej karty imiennej. Jej wykupienie to koszt 20 zł miesięcznie. Jej posiadacze mogą parkować dowolną ilość godzin.
Z parkingu wewnętrznego jednorazowo będą mogli korzystać ci, którzy prowadzą kiermasze na terenie szpitala. Będą płacić za pozostawienie auta tak jak na parkingu zewnętrznym.
Ustalono także, że na parkingach będzie obowiązywać prędkość 10 km/h.