Waldemar Flajszer był jedynym kandydatem na to stanowisko. Wskazała go komisja konkursowa, w której zasiadało 12 osób. Głosowanie było tajne - na kartkach.

- Nie mogę podać, jaką ilością głosów wygrał pan Flajszer - zastrzega Waldemar Boryń, naczelnik Wydziału Edukacji w ratuszu i członek komisji konkursowej.

Na wniosek przewodniczącej komisji - wiceprezydent Krystyny Rendeckiej, utajniono także, ile głosów oddano na Flajszera, a ile przeciwko.

W komisji konkursowej byli: Krystyna Rendecka, Mirosław Niepsuj i Waldemar Boryń (wszyscy z Urzędu Miejskiego), Lucyna Rybusiewicz i Marek Czekalski (z Rady Pedagogicznej SP 3), Alicja Bujacz i Elżbieta Dyba (ze związków zawodowych nauczycieli), Magdalena Filipowska i Dorota Pędziwiatr (rodzice uczniów SP 3) oraz Lucyna Kling, Ewa Morzyszek-Banaszczyk i Bogumiła Kunikowska (z kuratorium oświaty).

Życie Pabianic dowiedziało się, że Flajszer dostał więcej niż 6 głosów, ale mniej niż 12.

- Miałem odczucie, że wypadłem dobrze - mówi nowy dyrektor “trójki”. - Przez prawie godzinę prezentowałem swoją koncepcję pracy szkoły. Ja też nie wiem, ile osób głosowało na mnie. Obrady były tajne. Potem poproszono mnie i usłyszałem, że zostałem wybrany.

Flajszer robi błyskawiczną karierę w atmosferze podejrzeń. Jeszcze kilka miesięcy temu nie miał szans na to stanowisko, bo był szeregowym nauczycielem w Gimnazjum nr 2. Nie jest możliwe, by z dnia na dzień nauczyciel jednej szkoły został dyrektorem drugiej. Flajszerowi to się udało. Dzięki władzom miasta.

Flajszer wyznał, że zadzwoniła do niego Rendecka z pytaniem, czy jest gotów podjąć to wyzwanie. Odpowiedział, że tak. Natychmiast zwolnił się z gimnazjum i dostał etat w świetlicy “trójki”. Po zaledwie dwóch dniach został pełniącym obowiązki dyrektora szkoły. Poprzedni dyrektor “trójki” - Waldemar Boryń, awansował na stanowisko naczelnika Wydziału Edukacji w Urzędzie Miejskim.


***
Waldemar Flajszer ma 38 lat. Jest historykiem, ukończył Uniwersytet Łódzki. Był nauczycielem w Gimnazjum nr 2, dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego im. św. Wincentego a'Paulo. Jest radnym powiatowym i pełnomocnikiem Prawa i Sprawiedliwości na powiat pabianicki.