Parada Porsche wyruszy już w piątek (20 sierpnia) z Warszawy do Trójmiasta. Na trasę wyjedzie 120 uczestników parady w eskorcie policji. Uczestnicy ruszą na zachód Autostradą Wolności A2, ale już w okolicach Łodzi zjadą na mniej oczywiste trasy prowadzące do Trójmiasta. 

Niezwykłą kawalkadę będą mogli obejrzeć między innymi mieszkańcy naszego miasta. Auta przejadą drogą krajową nr 71 biegnącą przez Pabianice, by na chwilę zboczyć z toru i zrobić sobie tu przystanek. Jak udało nam się ustalić, przystanek kierowcy zrobią sobie w okolicy hotelu Fabryka Wełny. Takiej wizyty w naszych skromnych progach możemy spodziewać się w piątek.

Jakie okazy będziemy mogli podziwiać?

Podczas Porsche Parade na drogach będzie można spotkać niepowtarzalny zestaw modeli Porsche z różnych okresów. Wśród 120 pojazdów, które biorą udział w przejeździe, znajdą się zarazem współczesne bestsellery marki, ale również kultowe modele sprzed lat, takie jak Porsche 911 3.2 Carrera, 944 Turbo czy 964 Backdate.

Z Muzeum Porsche w Stuttgarcie specjalnie na tę okazję zostanie sprowadzony milionowy egzemplarz Porsche 911 (991) oraz model Carrera GT.

Porsche Parade 2021 

Impreza potrwa od 20 do 22 sierpnia. Rozpocznie się w Warszawie, na stadionie PGE Narodowy. Między godziną 8.00 a 10.00 na płycie stadionu pojawią się nie tylko uczestnicy przejazdu, ale i wszyscy chętni właściciele samochodów marki, którzy do 17 sierpnia zarejestrują się przez e-mail: porscheparade@walk.pl. 

W wydarzeniu w Warszawie mogą również wziąć udział fani motoryzacji, którzy do 17 sierpnia dokonają mailowej rejestracji oraz wniosą opłatę za uczestnictwo.

Sobotnia część parady zakończy się przed hotelem Radisson Blu w Sopocie, a zwieńczeniem podróży dla uczestników Porsche Parade 2021 będzie udział w festiwalu Salt Wave na Półwyspie Helskim.