Pabianicka komenda policji ma w tym roku wzbogacić się o 6 radiowozów. Dwa pierwsze przyjechały dziś. Zaparkowały na posterunku policji w Konstantynowie.
– To oznakowane kia cee\'d. Jedno będzie w Konstantynowie, a drugie dostał posterunek w Lutomiersku, bo ich polonez może się w każdej chwili rozlecieć – mówi młodszy inspektor Paweł Zarychta, komendant policji.

Kia cee\'d 1,9 D może pojechać z prędkością 205 km/h. Na 100 km spala około 6 litrów oleju napędowego.

– Mają klimatyzację, nawigację GPS – wylicza komisarz Robert Krawczyk, komendant posterunku. – Do tej pory jeździliśmy skodą, oplem astrą, vw, fordem i polonezami. 
Do 15 grudnia ma dojechać jeszcze kia cee\'d dla posterunku w Ksawerowie i drugie takie samo dla pabianickiej komendy. Trzecie auto będzie nieoznakowane i dostaną je kryminalni z Pabianic.
– Będzie też auto terenowe, które otrzyma posterunek w Piątkowisku – dodaje komendant. – Może będzie to nissan patrol.
Komenda wojewódzka policji w Łodzi ma zamiar kupić w sumie 549 radiowozów – z tego jeszcze w tym roku 150. Szefowie policji obiecywali, że jeśli komendanci powiatowi zdobędą pieniądze na radiowozy, drugie tyle pojazdów dostaną z Komendy Głównej.
Na 6 radiowozów komendant Zarychta zdobył pieniądze od: Gminy Ksawerów, Urzędu Miejskiego, Starostwa, Gminy Pabianice, Gminy Dobroń, z Urzędu Miasta Konstantynów, Gminy Lutomiersk.