Rozstrzygnięto przetarg na wykonawcę dostawy i kompleksowej obsługi w okresie 6 lat wojewódzkiego roweru publicznego. Konkurs ofert wygrała firma NB Serwis sp. z o. o. z Warszawy z ofertą opiewającą na kwotę blisko 24.000.000 zł, mieszczącą się w puli środków, które przeznaczono na realizację projektu. Wybrana oferta została najwyżej oceniona i uzyskała największą liczbę punktów.

W ramach projektu „Rowerowe Łódzkie” zrealizowany będzie  system  wypożyczali roweru publicznego w województwie łódzkim, obejmujący 15 parkingów rowerowych, 125 stacji rowerowych oraz 1.002 rowery.

W Pabianicach stacje roweru publicznego staną w 14 lokalizacjach.

5 dużych stacji (z 10 rowerami i 15 stojakami) pojawi się przy dworcu, obok II LO i ZS 2, przy Kilińskiego (naprzeciwko SDH), przy I LO i obok poczty przy Nawrockiego.

Kolejne 9 stacji (8 rowerów, 12 stojaków) ma być zlokalizowanych przy szpitalu, obok rynku na Moniuszki, na Zielonej Górce, Starym Rynku, przy hali sportowej na "Grota" Roweckiego, na Lewitynie, obok SP 17, przy Dużym Skręcie i przy kościele Miłosierdzia Bożego.

Kiedy pojedziemy miejskim rowerem?

- System wypożyczalni roweru publicznego zostanie uruchomiony w terminie 105 dni od daty podpisania umowy z wykonawcą. Kwestia styku funkcjonowania systemu roweru wojewódzkiego i systemu roweru miejskiego będzie przedmiotem rozmów z wykonawcą – informuje Wydział Informacji i Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego.

Wykonawca w pierwszym etapie musi zbudować parkingi rowerowe w 4 miastach, a dopiero w drugim etapie postawić stacje rowerowe w 10 miastach (Pabianice, Koluszki, Kutno, Łask, Łowicz, Łódź, Sieradz, Skierniewice, Zduńska Wola oraz Zgierz). Trzeci etap dotyczy usługi zapewnienia systemu do wypożyczania rowerów, aplikację mobilną, stronę internetową i infolinię. Umowa na to i eksploatację będzie obowiązywać przez 6 lat.

W konkursie ofert brały udział dwie firmy: NB Serwis sp. z o. o. i EGIS BIKE Polska sp. z o. o.