Ale nie tylko on. Włodzimierz Stawicki (SdPL) znajdzie się na liście Lewicy i Demokratów. SdPL zaproponowała mu miejsce w okręgu sieradzkim (należą do niego Pabianice). LiD wystawi 24 kandydatów.
Drugim kandydatem na posła lewicy jest pabianiczanka.
- To Anita Błochowiak - mówi Rafał Boczkiewicz z LiD-u.
Z kolei na listach PiS będzie 27 nazwisk: 4 to kandydaci na senatorów, 24 - na posłów. Na liście poselskiej znajdziemy nazwisko Waldemara Flajszera - dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 na Bugaju.
Sebastian Bryndziak (PiS) - nauczyciel z II LO, nie będzie kandydatem na senatora, choć bardzo tego pragnął.
- Chcę walczyć o fotel posła. Nawet z ostatniego miejsca na liście wyborczej -oświadczył nam zdesperowany Bryndziak.
- Nic nie jest jeszcze przesądzone - zapewnia pełnomocnik PiS na powiat pabianicki. - Listy kandydatów zatwierdza Rada Krajowa PiS.
Natomiast Chrześcijański Ruch Samorządowy - koalicjant PiS, zastanawia się nad dwoma kandydatami do Sejmu: Jarosławem Cichoszem (wiceprezydent Pabianic) i Wojciechem Łaszkiewiczem (wiceprezes spółki Port Lotniczy Lublinek). Łaszkiewicz ma większe szanse, bo jest popierany przez Jerzego Kropiwnickiego - prezydenta Łodzi i szefa łódzkiego ChRS.
Trwają rozmowy o kandydowaniu na senatora RP Floriana Wlaźlaka - szefa ciepłowni miejskiej. Jego nazwisko na liście wyborczej jest bardzo prawdopodobne.
Polskie Stronnictwo Ludowe nie będzie miało kandydata z naszego powiatu.
- Ja zrezygnowałem z walki - mówi Wiesław Stasiak, były poseł na Sejm.