10 grudnia o godz. 18.00 w I Liceum Ogólnokształcącym (ul. Moniuszki 132).

11 grudnia o godz. 18.00 w Powiatowej Hali Sportowej (ul. św. Jana 30/36).

12 grudnia o godz. 18.00 w Gimnazjum 3 (ul. 20 Stycznia 9/13).

To terminy spotkań z mieszkańcami lokalnych polityków z PO.

- Funkcjonuje wśród mieszkańców opinia, że Platforma popiera prezydenta Zbigniewa Dychtę. Tak nie jest – mówi Krzysztof Habura, starosta pabianicki. – W 2012 postanowiliśmy, że nie będziemy kontynuować współpracy. Wycofaliśmy wtedy swojego wiceprezydenta Małgorzatę Biegało.

Platforma rozpoczyna zapowiadane konsultacje na temat budżetu Pabianic na przyszły rok.

- Pytamy pabianiczan, na co wydać 170 mln zł. Tyle mamy dochodu – wyjaśnia Krzysztof Rąkowski, radny miejski.

To oznacza, że Platforma chce dyskutować tylko o budżecie miasta. O budżecie powiatu nie zamierza gadać. Radni powiatowi uchwalą go bez konsultacji. A szkoda, bo to właśnie Platforma nim zarządza i jest szansa na realizację pomysłów mieszkańców.

- Ale można będzie zgłaszać wszelakie postulaty – obiecuje starosta.

Na trzech spotkaniach z mieszkańcami działacze i radni z PO będą przedstawiać też swoje pomysły i propozycje na zmiany w budżecie.

- Między innymi będziemy chcieli usłyszeć od mieszkańców, jaka ich zdaniem powinna być przyszłość Straży Miejskiej i jej priorytety – dodał Rąkowski. – To jest debata nad budżetem dla Pabianic.

 

Pierwsze pomysły do debaty, które regularnie zgłaszają czytelnicy do redakcji ŻP:

1. Częściej zamiatać ulice powiatowe i miejskie – ulica Wiejska przez cały rok była zasypana piachem (zwłaszcza zatoka autobusowa przy pętli).

2. Na skrzyżowaniu 20 Stycznia, Myśliwskiej i Jankego zamontować sygnalizację świetlną lub zrobić rondo.

3. W Lewitynie wybrukować kostką ścieżkę wokół stawów tak szeroką, by dało się przyjechać wokół wózkiem dziecięcym i osobie niepełnosprawnej. Teraz jest tam błoto i ścieżkę porasta trawa.

4. Połączyć ścieżką rowerową Bugaj z Warszawską – ułatwi to życie i poprawi bezpieczeństwo rowerzystów i kierowców aut.

5. Posadzić na Piaskach przy blokach komunalnych kwiaty i drzewka – tam zwłaszcza, gdzie wycięto je pod budowę zatok autobusowych.

6. Pozwolić, by koszykarze z PKK’99 mogli za darmo grać w Powiatowej Hali Sportowej przy św. Jana.

7. Położyć nowe chodniki na: Ossowskiego (przy bloku), Matejki (przy Jana Pawła II), Piotra Skargi (od 3 Maja do Sobieskiego), Warszawskiej (od Batorego do Konstantynowskiej).

8. Zrobić przejście dla pieszych z pomarańczowym, mrugającym światłem na Myśliwskiej przy samym InterMarche (ludzie i tak tam przebiegają).

9. Urządzić rondo na skrzyżowaniu Nawrockiego, Warszawska, Sikorskiego.