Pacjenci z alergią i ich rodziny mogą uzyskać bezpłatne konsultacje u lekarzy alergologów 25, 26 i 27 października w ramach Weekendu Edukacji nt. anafilaksji. Dyżury alergologiczne zaplanowano w 9 przychodniach w całej Polsce. Akcja jest częścią kampanii „Przygotuj się na wstrząs!”, objętej patronatem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.

Z roku na rok coraz więcej z nas skarży się na różnego rodzaju uczulenia. Alergia nie jest stanem bezpośredniego zagrożenia życia, zwiększa jednak ryzyko wystąpienia reakcji anafilaktycznej i wstrząsu anafilaktycznego. Aby dowiedzieć się, jak bezpiecznie żyć z alergią, przyjdź podczas Weekendu Edukacji nt. anafilaksji na konsultacje z alergologiem, który wytłumaczy, jak radzić sobie z alergią, jak unikać czynników wywołujących anafilaksję oraz jak prawidłowo zachować się wobec osoby we wstrząsie anafilaktycznym. Specjaliści postarają się odpowiedzieć na pytania, jakie są objawy wstrząsu, jak się na niego przygotować, gdzie szukać pomocy i jak samemu takiej pomocy udzielić.

Informacje o otwartych zapisach na konsultacje pacjenci znajdą na stronie www.odetchnijspokojnie.pl, na profilu kampanii www.facebook.com/odetchnijspokojnieoraz w swoim ośrodku zdrowia w danym mieście. W każdej z 9 przychodni biorącej udział w akcji od 23 października rozwieszone będą plakaty z niezbędnymi informacjami, oznaczone żółto-czarnym logo kampanii „Przygotuj się na wstrząs!”.

Pacjenci będą przyjmowani na konsultacje według zapisów do konkretnej przychodni. Rejestracje przyjmowane będą telefonicznie pod numerem telefonu przypisanym do danej poradni. W Pabianicach jest to Poradnia Alergologiczna Mac-Med, ul. Podleśna 4/2. Konsultacje 25 października (piątek) w godz. 14.00 -19.00 oraz 26 października (sobota) od 8.00 do 13.00. Numer telefonu do rejestracji pacjentów: (42) 213 31 16.