Tak zdecydowali uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz Rada Gminy Pabianice.

Teraz trwają przygotowania do uroczystości nadania imienia szkole. Wyznaczono ja na 1 września. Do tego dnia musi być gotowy sztandar szkoły. Będą na nim wyhaftowane słowa patrona: "Darowałem Wam wielki skarb - uśmiech".

- Zamierzamy postawić w szkole figurkę Koziołka Matołka, by witał wchodzące do budynku dzieci - mówi Jerzy Bal, przewodniczący Rady Rodziców.

Trwa zbiórka pieniędzy na sztandar. Każdy, kto chce pomóc szkole w Bychlewie może wpłacać datki na konto: B.S. Pa-Co-Bank Pabianice 93 8788 0009 0022 2369 2010 0001. Nazwiska wszystkich sponsorów znajdą się na specjalnej pamiątkowej tablicy.


***
Kornel Makuszyński urodził się w 1884 r. w Stryju koło Lwowa. Studiował na wydziale filozoficznym Uniwersytetu Lwowskiego. W Paryżu studiował literaturę francuską. Zwiedził Włochy i Niemcy. Czas I wojny światowej spędził na zesłaniu w głębi Rosji. Dzięki przyjaciołom został zwolniony. Zamieszkał w Kijowie i objął stanowisko kierownika literackiego Teatru Polskiego. Od roku 1918 mieszkał w Warszawie. Prowadził dział krytyki teatralnej, wydawał książki, pisał felietony do "Kuriera Warszawskiego". Często odwiedzał Zakopane. Był tu znanym filantropem, fundował stypendia dla biednych góralskich dzieci i… narty za najlepsze wyniki w nauce. W 1937 r. został członkiem Polskiej Akademii Literatury. Zmarł 31 lipca 1953 roku w Zakopanem. Jest autorem powieści dla dzieci i młodzieży, najbardziej znane to: "Przyjaciel wesołego diabła", "Panna z mokrą głową", "120 przygód Koziołka Matołka", "Awantury i wybryki małej małpki Fiki-Miki", "Szatan z VII klasy", "Awantura o Basię", "Szaleństwa panny Ewy".