Na dzisiejszej sesji Rady Powiatu pojawił się wniosek o odwołanie z funkcji członka Zarządu Powiatu Adama Krasińskiego (PO). To decyzja starosty, Krzysztofa Habury.

Skąd ten pomysł? Krasiński w Starostwie był odpowiedzialny za drogi i inwestycje. Być może zaszkodziło zamieszanie wokół ronda. 

Radni zgodzili się dodać do obrad punkt, w którym zagłosują za odwołaniem Krasińskiego. Za było 13 radnych, przeciw - 10 członków PiS. 

- Adam Krasiński miał rekomendację partii w grudniu. Wierzyłem wtedy, że ta współpraca będzie oparta na pełnym zaufaniu - tłumaczył Habura. - Od początku nie układało się. Brak było dobrej współpracy i zaufania. I ten stan rzeczy się pogłębiał.

Habura dodał, że nie ufa już Krasińskiemu i nie wyobraża sobie dalszej pracy z nim.

- Wnioskuję też za wycofaniem rekomendacji przez zarząd PO - dodał Habura. 

- Nie rozciągajcie tej dyskusji. Koleżanki i koledzy, wy podejmijcie decyzję i jutro spójrzcie sobie w oczy, patrząc w lustro - powiedział Krasiński.

*****

Radni zdecydowali w tajnym głosowaniu, że Krasiński pożegna się ze stanowiskiem. Tak zdecydowało 13 radnych. 10 było przeciw. Tym samym Adam Krasiński został odwołany z funkcji członka Zarządu Powiatu. 

Przewodniczący rady, Florian Wlaźlak podziękował mu za lata pracy i współpracy. 

- Nie jest to dla mnie łatwy moment - mówił Wlaźlak.

- Dziękuję ci Adam, za te lata współpracy. Z nieukrywaną przykrością ten wniosek złożyłem - powiedział Habura. 

- W moim przekonaniu pracę wykonywałem rzetelnie. Pracowałem od rana do nocy. Każdy wie, jakie są powody odwołania. Dziękuję za współpracę - powiedział Krasiński. - Zabieram swoje rzeczy. To, co się stało, to stanowisko tylko jednej strony. Nikt nie pytał drugiej. 

 

O tym, kto zastąpi Krasińskiego, przeczytasz tutaj: http://www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/nasze-sprawy/gryglewski-od-drog-i-inwestycji.html