- Ciągle nie mogę w to uwierzyć - mówi podekscytowana Iza. - Połowa korony należy się mamie. To ona namówiła mnie do udziału w konkursie.

Tytuł pierwszej wicemiss zdobyła Edyta Kasperska, a Marlena Adamiak - drugiej wicemiss. Obiektywy fotoreporterów najbardziej polubiły Justynę Wojtaszek.

Miss Ziemi Pabianickiej to zodiakalny Rak. Ma 176 cm wzrostu. Jest absolwentką II Liceum Ogólnokształcącego w Pabianicach. Studiuje europeistykę na Politechnice Łódzkiej. Jest na pierwszym roku.

Oprócz tytułu i korony najpiękniejszej Izabela dostała zaproszenie na tygodniowy wypoczynek do ośrodka wczasowego w Ustroniu Morskim. Otrzymała też suknię ślubną i wieczorową, oraz talony do salonu fryzjerskiego Kyoto. Będzie mogła zrobić kurs prawa jazdy w Centrum Szkolenia Kierowców. Przed nią także profesjonalna sesja zdjęciowa.

Konkurs Miss Ziemi Pabianickiej został zorganizowany po raz pierwszy w naszym mieście. Kandydatki do wielkiej gali przygotowywały się ponad miesiąc. Ćwiczyły choreografię, przymierzały suknie, odwiedziły salon fryzjerski.

- Zdążyłyśmy się zaprzyjaźnić - mówi Iza Wilczek. - Dziewczyny są fantastyczne. Nie czułyśmy rywalizacji. Dobrze się bawiłyśmy.

Stres i trema minęły po pierwszym wyjściu.

- Atmosfera była świetna - mówi miss. - Wcześniej nie widziałam się w takim konkursie. Dałam się namówić i nie żałuję.

Iza pojawiła się na pierwszym castingu.

- Nie przygotowywałam się specjalnie do konkursu - uśmiecha się dziewczyna. - Nigdy nie byłam na żadnej diecie, na ćwiczenia nie było czasu.

Fryzjer też niewiele zmienił we fryzurze najpiękniejszej pabianiczanki.

- Chciałam wyglądać naturalnie- mówi Iza. - Nie poprawiałam koloru włosów. Zresztą ostatnio w takich konkursach wygrywają brunetki.

O czym marzy miss Pabianic?

- Chciałabym podróżować - zdradza. - Wymarzone miejsce to Australia. Zawsze chciałam zobaczyć rafę koralową. Uwielbiam wodę, dobrze pływam.

Plany na przyszłość?

- Praca jako specjalista ds. funduszy europejskich - mówi Iza. - Lipiec spędzę w Warszawie na praktykach w Ministerstwie Finansów.

Iza jeszcze przed konkursem zaliczyła wszystkie egzaminy w pierwszych terminach.

Jej hobby to malarstwo, głównie impresjonistyczne. Sama maluje.