Zawodnicy PTC odnieśli historyczny sukces podczas 74. Mistrzostw Polski w Zapasach w Stylu Klasycznym (Chełm). Drużynowo wywalczyli brązowy medal, pokonując takie zapaśnicze potęgi jak: Śląsk Wrocław i Unię Racibórz.

- Pierwszy raz w historii klubu stanęliśmy na pudle - cieszy się Waldemar Sawosz, trener zapaśników. - Wiele lat pracy kosztowało nas wychowanie tak dobrej grupy.

Na mistrzowski turniej pojechało 16 zapaśników naszego klubu. Przywieźli aż 5 medali. Najlepiej wypadł Jakub Pietrzak (kat. 120 kg). Wywalczył srebrny medal. Pojedynek o finał stoczył z klubowym kolegą Robertem Wajszczukiem (brązowy medalista). Walka była bardzo zacięta. W pierwszej minucie zawodnicy zderzyli się głowami. Na oku Pietrzaka momentalnie urósł potężny krwiak. Zawodnik dokończył bój, widząc tylko jednym okiem i pokonał Wajszczuka 3:0. O złoto miał się zmierzyć z Andrzejem Wrońskim - dwukrotnym złotym medalistą olimpijskim.

- Ale kontuzja była zbyt poważna. Musiałem go poddać - opowiada trener Sawosz.

- To mój pierwszy medal w zawodach seniorów - cieszy się Pietrzak. - Wiedziałem, że go zdobędę. Przez ostatnie miesiące ciężko pracowałem. Miałem jeden cel: stanąć na podium.

Sześciokrotny mistrz Polski - Grzegorz Szyszka, nie zdołał obronić tytułu. W półfinale wylosował jednego z najtrudniejszych rywali - Łukasza Niewiadomskiego z Legii Warszawa. Walka zakończyła się remisem 2:2. W dogrywce lepszy był warszawianin i to on awansował do finału, a później stanął na najwyższym podium. Obaj zawodnicy spotkali się w finale zeszłorocznych mistrzostw Polski. Wtedy górą był Szyszka.

- Dobrze, że jest medal, choć czuję pewien niedosyt - mówi Grzegorz. - Ale byłem mistrzem trzy lata z rzędu. Przecież nie jestem maszyną.

Brąz w wadze 66 kg zdobył Łukasz Tarnecki. Wywalczył go w wygranej 5:2 walce z Damianem Gawkowskim z Siły Mysłowice. Był to ich trzeci pojedynek. Łukasz wygrał z Gawkowskim pierwszy raz.

- Liczyłem na pudło i nie przeliczyłem się - mówi zadowolony.

Zaskoczył Piotr Kaczmarkiewicz (84 kg). Nie był faworytem, a przywiózł brązowy medal. W walce o 3. miejsce pokonał Seweryna Szredera z AZS Warszawa. Bój zakończył się remisem. Kaczmarkiewicz zdobył przewagę dopiero w dogrywce.

- Bardzo się cieszę. To mój pierwszy medal w zawodach seniorów - mówi Kaczmarkiewicz.

W zawodach startowało 114 zapaśników z 21 klubów. PTC razem z AKS Piotrków Trybunalski zajęło 2. miejsce w klasyfikacji województw.

Miejsca pozostałych pabianiczan: Sebastian Grzelczyk (96 kg) - 7., Łukasz Pietrzykowski (120 kg) - 7., Paweł Wiatrowski (74 kg) - 8., Mariusz Nikiel (120 kg) - 9., Michał Kacperski (96 kg) - 10., Mariusz Łechtański (74 kg), Mariusz Łechtański (74 kg) - 1 wygrana, Tomasz Sobczak - odniósł kontuzję.