Jako pierwsi napisaliśmy, że szansę na fotel wiceprezydenta ma 38-letni radny z Ksawerowa, Marcin Nocuń.

- Zarekomendował go odchodzący ze stanowiska Maciej Łuczak. Wyłączna decyzja należy do prezydenta Grzegorza Mackiewicza, który powoła zastępcę na podstawie zarządzenia – informuje Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

Maciej Łuczak, który został wybrany na senatora, 12 listopada złoży ślubowanie. Od tego czasu będzie przebywał na bezpłatnym urlopie. Kiedy zostanie powołany nowy wiceprezydent?

- Prezydent musi dokładnie zapoznać się z kandydaturą, zanim podejmie wiążącą decyzję i nie zamierza działać pod presją czasu – zaznacza rzeczniczka.

Do czasu, kiedy pracę zacznie drugi zastępca, jego obowiązkami podzielą się prezydent i wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek.

Marcin Nocuń jest radnym PiS w Radzie Gminy Ksawerowów. Od 10 lat członek Rady Nadzorczej w firmie Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A. To technolog elektronik, inżynier uzbrojenia. Ma 38 lat. Mieszka w Ksawerowie.

O tym, że Nocuń ma szansę na fotel wiceprezydenta, pisaliśmy tutaj: http://zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/nasze-sprawy/marcin-nocun-na-wiceprezydenta.html