Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego został wymyślony po to, by nakłonić ludzi do oderwania się od ekranów telefonów i spędzić choć jeden dzień offline.

- Na jednym z zebrań naszego resortu Animatorów, Agrafki przeglądając kalendarz świąt nietypowych wpadły na pomysł, aby poruszyć temat naszego życia z telefonem u boku – mówi Agnieszka Jaksa, koordynatorka G.W. „Agrafka”. - Temat jest trudny i w większości już nas wszystkich dotyczący. Współczesne smartfony służą już nie tylko do komunikacji z najbliższymi. Telefon to obecnie wielofunkcyjne urządzenie, które pozwala z łatwością łączyć obowiązki domowe, zawodowe i pasje. Niestety granica między byciem online i życiem poza siecią coraz mocniej się zaciera. To rodzi wiele trudnych sytuacji i zachowań, które często kończą się nawet uzależnieniem. Czy jesteśmy w stanie przeżyć jeden dzień bez telefonów?

Co będzie się działo na Lewitynie 15 lipca?

Będzie strefa dla dzieci, a w niej: różnorodne animacje, kącik plastyczny, klocki bump, malowanie buziek, tatuaże i warsztaty ekologiczne.

- Dla dzieci połączymy swoje siły z ABC Centrum Logopedii Rozwoju i Terapii. Będzie też przestrzeń dla dorosłych – zapowiada Agnieszka Jaksa.

Dorośli będą mogli skorzystać z zajęć „zdrowy kręgosłup” prowadzonych przez fizjoterapeutę z Physio Topaz, mini kursu Baciaty Solo ze Strefą Ruchu, zumby z Pawłem Kasznickim oraz agrafkowych zajęć tanecznych. Pod okiem naszego mistrza, Hovhannesa Yazichyana, zmierzą się też z wyciskaniem sztangi. 

Przewidziano trzy mini prelekcje ekspertów, które będą transmitowane na żywo w internecie (TUTAJ):

„Fomo, jomo i fenoholizm! Czyli jak technologia może wzbogacać i zaburzać świat” – Dana Jacoń - Chmielecka psycholog UNIKATUM

„Wpływ korzystania z telefonu na naszą postawę” – Kacper Kamyszek fizjoterapeuta PABIANICKIEGO CENTRUM MEDYCZNEGO

„Wpływ użytkowania telefonu na wystąpienie ryzyka otyłości – Kamila Ludwiczak dietetyk kliniczny, holistyczny, psychodietetyk, coach AKADEMII KAMILI LUDWICZAK.

Podczas całego wydarzenia gościem specjalnym będzie Pan Telefon, ale w jedynej możliwej postaci – czyli ludzkiej. Będą również znane postacie z bajek.

- Zapraszamy do wspólnego ładowania się pozytywną energią - mówi Joanna Wendler, koordynatorka eventu.

"Stacja Ładowania" to jeden z pięciu mini akcji społecznych, które będzie realizowany w ramach wygranego projektu "Wolontarium", którego celem jest rozbudzenie zainteresowania działalnością prospołeczną. Projekt finansowany z InPost.