Funkcjonariusze łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) rozbili w Łódzkiem cztery nielegalne punkty gier na automatach hazardowych.

Zabezpieczyli 23 urządzenia do gier. Zatrzymali 4 osoby podejrzane o prowadzenie nielegalnego hazardu.

Funkcjonariusze KAS przeszukali miejsca z nielegalnym hazardem w Pabianicach (dwa punkty), oraz w (po jednym) Gidlach i w Tomaszowie Mazowieckim . Działania przeprowadzono na podstawie postanowień  trzech prokuratur rejonowych w Pabianicach, Radomsku i Tomaszowie Mazowieckim .

W skontrolowanych miejscach zabezpieczono 23 nielegalne automaty do gier i zatrzymano 4 osoby podejrzane o prowadzenie gier hazardowych bez wymaganej koncesji oraz poza kasynem gier. Podczas akcji funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zabezpieczyli również gotówkę oraz zebrali dowody przestępstw. 

Śledczy z Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi ogłosili zatrzymanym zarzuty prowadzenia nielegalnych gier hazardowych. Grozi im grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

KAS przypomina, że urządzanie lub prowadzenie gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom jest przestępstwem, za które grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 3.

Właściciele nielegalnych automatów do gier muszą liczyć się dodatkowo z karą pieniężną w wysokości 100 tys. zł od każdego, zarekwirowanego urządzenia. Karę może ponieść również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych.