– Działania zostały podjęte na polecenie Prokuratury Rejonowej w Pabianicach oraz Prokuratury Rejonowej Łódź – Polesie – informuje st. asp. Beata Bińczyk, oficer prasowy KAS.

Funkcjonariusze celno-skarbowi zajęli 9 nielegalnych automatów do gier, tzw. „jednorękich bandytów”. Zabezpieczyli również ponad 21 tys. zł w gotówce, telefony komórkowe, dokumentację i inne dowody przestępstw.

W pabianickim salonie zabezpieczono cztery automaty do gry i 21 tysięcy złotych. Zatrzymano też jedną osobę. W łódzkim salonie oprócz pięciu automatów  funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 200 gramów środków odurzających. Zatrzymano też dwie osoby.

– Dalsze czynności w tym zakresie poprowadzą funkcjonariusze policji – dodaje st. asp. Bińczyk.

Śledczy z Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi przedstawili trzem osobom zarzuty prowadzenia nielegalnych gier hazardowych. Dwóm mężczyznom i kobiecie grozi grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

– Urządzanie lub prowadzenie gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom jest przestępstwem, za które grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 3 – przypomina st. aspirant Bińczyk.- Właściciele nielegalnych automatów do gier muszą liczyć się dodatkowo z karą pieniężną w wysokości 100 tys. zł od każdego, zarekwirowanego urządzenia. Karę może ponieść również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym są nielegalne automaty do gier hazardowych.

KAS uruchomiła specjalny numer telefonu i adres e-mail, na który można zgłaszać informacje o nielegalnym hazardzie: krajowy telefon interwencyjny 800 060 000, powiadom KAS@mf.gov.pl.