W Pabianicach przy ul. Konopnickiej 39 A funkcjonuje Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży.

– Doświadczenie, które zdobyliśmy w pracy z dziećmi i młodzieżą na przestrzeni kilku lat, pozwoliło na wypracowanie indywidualnego podejścia do każdego pacjenta, opracowanie sprawdzonych i skutecznych programów pomocy oraz wypracowanie procedur opartych na współczesnej wiedzy, wykwalifikowanej kadrze i współpracy całego zespołu – mówi Małgorzata Prystupa z NZOZ Ośrodek Profilaktyki, Diagnozy i Terapii Zdrowia Psychicznego.

Wszystkie świadczenia zarówno dla dorosłych, jak i dla osób poniżej 18. roku życia (muszą posiadać zgodę opiekuna prawnego na korzystanie ze świadczeń) są bezpłatne.

Ośrodek w Pabianicach jest to miejsce, gdzie dzieci i młodzież, a także ich najbliżsi mogą uzyskać pomoc psychologa i psychoterapeuty, ale również pomoc terapeuty środowiskowego.

– Osobom objętym profesjonalną pomocą ośrodka w Pabianicach zapewniamy także w przypadku potrzeby - konsultację specjalisty psychiatry. Prowadzimy bowiem także ośrodek II poziomu referencyjnego w Łodzi, gdzie lekarz psychiatra konsultuje bezpłatnie wszystkie dzieci wymagające specjalistycznej pomocy - mówi Małgorzata Prystupa. – Staramy się, aby czas oczekiwania na wizytę był jak najkrótszy, ponieważ rozumiemy powagę problemów, z jakimi nasi pacjenci zgłaszają się do naszych poradni.

Gdzie po pomoc w Pabianicach:

Ośrodki I poziomu dla dzieci i młodzieży – BEZ SKIEROWANIA
• EURO–MEDICA, Pabianice, ul. Zamkowa 36, tel. 519–059–242
• NZOZ OŚRODEK PROFILAKTYKI, DIAGNOZY I TERAPII ZDROWIA PSYCHICZNEGO MAŁGORZATA PRYSTUPA, Pabianice, ul. Konopnickiej 36, tel. 825–643–632, 721 272 287
II poziom – Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży – POTRZEBNE SKIEROWANIE
• Pabianickie Centrum Medyczne, Pabianice, ul. Jana Pawła II 68, tel. 42–225–39–30
» PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO DLA DZIECI
» ODDZIAŁ DZIENNY PSYCHIATRYCZNY REHABILITACYJNY DLA DZIECI