- Nasz kandydat na prezydenta jest młody, dobrze wykształcony i ma 16-letnie doświadczenie w pracy w samorządzie. Nikt nie jest tak przygotowany do tego, żeby być prezydentem Pabianic – mówił Florian Wlaźlak z Bloku Samorządowego Razem.
 
W środę BSR przedstawiło kandydata na prezydenta - Grzegorza Mackiewicza. 39-letni Mackiewicz był radnym miejskim, przewodniczącym Rady Miejskiej, a od 3 lat jest wiceprezydentem Pabianic.
 
- Dostałem na początek trudne tematy. Udało mi się je zrealizować – mówił kandydat. - Dotyczyły zwrotu 5 mln zł za zrealizowany z błędami projekt unijny dotyczący transportu. Miałem zająć się rekultywacją wysypiska śmieci w Łaskowicach i usprawnić komunikację miejską. Karę udało się zbić z 5 mln zł do 800.000 zł. Wysypisko zostało zrekultywowane, a MZK po raz pierwszy w historii ma zysk i płaci swoje zobowiązania. Pasażerowie jeżdżą „podwójnym” tramwajem. Rewolucję przeszły też rozkłady autobusów miejskich.
 
Programem Bloku Samorządowego Razem jest między innymi budżet obywatelski.
 
- Chcemy, żeby mieszkańcy sami mogli decydować o tym, co będzie remontowane, budowane w mieście – mówił Jarosław Habura. - To mieszkańcy powinni decydować, czy chcą zrobić remont chodnika na swojej ulicy, czy posadzić kwiaty. Przecież remont elewacji to koszt 25.000 zł. Można odnowić centrum miasta bez wielkich funduszy. My chcemy to robić.
 
W poniedziałek, w środę i czwartek można takie sprawy do budżetu obywatelskiego zgłaszać kandydatom na radnych w godz. 17.00-18.00. Czekają na nich w siedzibie BSR przy ul. Łaskiej 38f, przy przystanku tramwajowym (dawny fotograf). Można to też robić na stronie internetowej, która zacznie działać za kilka dni.
 
- Najważniejszą cechą naszego kandydata i naszego ugrupowania jest apolityczność – uważa Krzysztof Górny. - Jest to istotne, bo dla nas najważniejsze są problemy miasta i dobre jego funkcjonowanie dla mieszkańców, a nie interes partii.