Magdalena Werstak złożyła wypowiedzenie z pracy na ręce starosty pabianickiego i od 1 lipca nie będzie już dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Pabianicach. Co będzie robić?

We wtorek na sesji Sejmiku Województwa Łódzkiego radną Magdalenę Werstak (KO) wybrano na wiceprzewodniczącą. Wiceprzewodniczącymi zostali także Magdalena Spólnicka (KO) i Piotr Bors (Lewica). Przewodniczącą Sejmiku jest Małgorztaa Grabarczyk, także z KO.

W czasie wtorkowych obrad wybrano  (obrady odbyły się w kilku terminach) marszałka województwa łódzkiego. Została nim Joanna Skrzydlewska (KO). Wybrano też wicemarszałków Agnieszkę Ryś ( Polska 20250) i Piotra Wojtysiaka (PSL) i członków zarządu województwa : Artur Bagieński (PSL) oraz Artur Ostrowski (Lewica).

Od 1 lipca Magdalena Werstak będzie też dyrektorem biura poselskiego Krzysztofa Habury. Jak nas poinformowała, poseł zamierza otworzyć swoje biura także w Kutnie i Wieluniu.

Magdalena Werstak odchodzi z PUP po 10 latach pracy. Zaczynała 1 lipca 2014 roku.

Jest absolwentką Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska” Politechniki Łódzkiej. W 1999 roku pracowała w Państwowa Inspekcja Pracy, a od 2006 roku była członkiem zarządu Starostwa Powiatowego. Do 2010 roku była też radną powiatu pabianickiego. Od 2014 roku była wice-, a od sierpnia 2018 dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy. Ukończyła studia podyplomowe „Administracja i zarządzanie dla kadry kierowniczej administracji publicznej” oraz „Bezpieczeństwo i Higiena Pracy” na UŁ. Od 20 lat należy do Platformy Obywatelskiej, jest członkiem zarządu pabianickiego koła.