To była największa niespodzianka młodzieżowych mistrzostw Polski. Paweł Wiatrowski zdobył złoty medal w kategorii 74 kg. W finale pokonał faworyta tej wagi - Lucjana Kwita z Zagłębia Wałbrzych. Pojedynek był bardzo emocjonujący. Paweł pierwszy wyszedł na prowadzenie trzypunktową akcją. Kwit wyrównał po kilku minutach. Walka zakończyła się remisem 3:3, ale wałbrzyszanin miał więcej upomnień za pasywność i sędzia wyrzucił w górę rękę naszego zapaśnika.

Brązowy medal zdobył Przemysław Spodziewała (60 kg). W walce o krążek pokonał Rafała Lecha z GZKS Gorlice 6:2. O brąz walczyli też Łukasz Tarnecki (66 kg) i Artur Muszyński (96 kg). Pierwszy przegrał z Markiem Okońskim (Cement Gryf Chełm), a drugi z Andrzejem Debernym (AKS Piotrków Trybunalski). Piąty z naszych reprezentantów - Maciej Sułat, odpadł po dwóch walkach.

Zapaśnicy walczyli w sobotę i niedzielę w hali tenisowej przy ul. Grota-Roweckiego. Za organizację turnieju należą się słowa uznania dla sekcji zapaśniczej PTC. Mistrzostwa obejrzało kilkuset kibiców. Zapaśnicy PTC wywalczyli w tym roku aż 11 medali w mistrzowskich turniejach - 5 podczas mistrzostw Polski seniorów, 4 podczas mistrzostw Polski juniorów, 2 dorzucili do puli młodzieżowcy.

- To olbrzymi sukces naszej sekcji - cieszy się Waldemar Sawosz, trener zapaśników PTC. - Tym większy, że w końcu mamy złoto.