Juniorki Pabianickiego Klubu Tenisowego zdobyły złoty medal halowych mistrzostw Polski. W finale pokonały AZS Poznań 2:1. W pierwszym pojedynku deblowym nasza para Katarzyna Siwosz/Patrycja Sanduska wygrała z Olgą Brózdą i Karoliną Filipiak 6:1, 6:3. Mecz obfitował w efektowne wymiany, z których zwycięsko wychodziły tenisistki PKT. Zwyciężczynie dysponowały lepszym returnem i volejem, które są podstawą w deblu.

W grze pojedynczej Siwoszówna, grając głównie z głębi kortu, wręcz zdemolowała Filipiak i wygrała 6:0, 6:3. Sanduska przegrała z Brózdą 5:7, 5:7. W półfinale pabianiczanki pokonały Masters Szczecin też 2:1. Siwosz pokonała Natalię Lech 6:3, 6:2, Sanduska przegrała z Natalią Kołat 0:6, 1:6, a debel Siwosz/Sanduska ograł parę Kołat/Lech 7:6, 6:4. Turniej rozegrano w naszej hali.

Wcześniej Kasia (na zdjęciu) dobrze spisała się w halowych mistrzostwach Polski seniorek, gdzie dotarła do ćwierćfinału. Pabianiczanka pokonała najpierw Alicję Rosolską 6:1, 3:6, 7:6 i Klaudynę Kasztelaniec 6:4, 6:1 (obie Warszawianka), a w spotkaniu o "czwórkę" przegrała z Martą Leśniak z KKT Wrocław 6:0, 5:7, 3:6. Złoto wywalczyła Joanna Sakowicz z SKT Sopot.


***
W deblowej lidze amatorów wyłoniono już półfinalistów. W niedzielę o godz. 15.00 w walce o finał para Grabda/Patalas zagra z Bednarskim i Miszczakiem oraz Czyżakowski z Chmielewskim przeciwko Mirowskiemu i Ozimkowi. Na godz. 17.00 przewidziano finał i mecz o 3. miejsce.