4-latek z Łodzi, Filip Malinowski cierpi na śmiertelną chorobę - dziecięcego alzhaimera. Półtoramiesięczna kuracja lekiem, który musi przyjmować chłopiec, kosztuje prawie 25 tysięcy złotych. Pabianice włączają się w pomoc dla dziecka.

Choroba Niemanna-Picka, zwana także dziecięcym Alzheimerem, najpierw upośledza zdolności motoryczne i poznawcze, później mowę, możliwość przełykania, w końcu także – oddychania. Leki, które spowalniają rozwój choroby, są bardzo drogie.

Wstrząsający apel rodziców o pomoc dla Filipka można przeczytać tutaj: http://ychf.org/alzheimer-filipka-odbiera-mu-radosne-dziecinstwo.

By pomóc chłopcu, Strefa Ruchu organizuje 3-godzinny Maraton Fitness & Zumba. Zaplanowano go w sobotę (27 maja) w godz. 16.00-17.00 (fitness) i zumba (17.00-19.00) w hali powiatowej (ul. św. Jana 30-36). Poćwiczą z nami: Agnieszka Juraszek, Emilia Skrobek i Kasia Lewi-Kucharska (fitness) oraz Michał Chyliński, Ada Marjańska i Kamil Carlos (zumba).

Wstęp na maraton to dowolna kwota wrzucona do puszki w Strefie Ruchu lub na maratonie. Można też zrobić przelew na konto fundacji You Can Help, która opiekuje się chłopcem, z dopiskiem: Maraton Strefa Ruchu.

O tym, że chłopczyk jest chory, jego rodzice dowiedzieli się na miesiąc przed narodzinami siostry Filipka – Milenki. Lekarze dawali dziewczynce 25 procent szans, że urodzi się zdrowa. Niestety, również cierpi na dziecięcego alzhaimera…