Nawet trwająca budowa na Lewitynie nie zniechęca organizatorów. W Strefie Piwa zawisła 20-metrowa flaga, przywieźli już beczki z piwem. Wstęp na teren miasteczka kibiców i ogródka jest darmowy. W razie deszczu przygotowany jest telewizor pod dużym namiotem.

- Miejsca siedzące można rezerwować - mówi właścicielka, Joanna Leśniewicz. 

Rezerwacja kosztuje 5 zł od osoby i można jej dokonać tylko na miejscu. Co jeszcze przygotował ogródek piwny? Prócz złotego napoju serwują ciepłe dania z grilla: kiełbasę, karkówkę, hot dogi. Są też piwa bezalkoholowe i inne napoje bez procentów.

- W niedzielę był spory ruch. Jutro spodziewamy się dużej ilości kibiców - mówi Leśniewicz.

Do pierwszego meczu Polaków przygotowuje się Urząd Miejski. W specjalnym miasteczku kibica (Lewityn, między strefą kibica a boiskiem) zabawa ruszy już od 15.00.

- Na wtorek przewidzieliśmy zabawy sportowe i konkursy - mówi Łukasz Stencel, koordynator ds. sportu z Urzędu Miejskiego.

Jakie dyscypliny należy trenować? Oczywiście związane z piłką nożną. Stencel zdradza, że sprawdzą moc strzału do bramki, slalom z piłką i strzały do celu. W konkurencjach wezmą udział najmłodsi. Mile widziani są też ich rodzice.

- Do wygrania będą kupony na biało-czerwone lody i słodycze - mówi. - Najlepsi mogą zgarnąć szaliki kibica i kubki reprezentacji Polski.

Gry potrwają do 16.30. Do tej godziny wolontariusze Agrafki będą też ozdabiać twarze kibiców na biało-czerwono. 

Nie tylko Lewityn zaprasza kibiców. Pisaliśmy już, gdzie w Pabianicach można obejrzeć mecze Mistrzostw Świata w Rosji.

A kto wygra mecz? Spróbuj wytypować wynik i wygraj kubek Życia Pabianic! Konkurs trwa na naszej Facebookowej stronie: