Blok stanie także na ulicy Sienkiewicza, ale po jej wschodniej stronie. Będzie większy od pierwszego ( 5.600 m kw. powierzchni użytkowej), dłuższy (10-klatkowy), ale nie wyższy (3-piętrowy).

- Nie może być wyższy, bo musielibyśmy zainstalować windę - tłumaczy wiceprezydent Marek Błoch.- A to już za duży wydatek.

Na dziedzińcu staną garaże. Będzie można do nich wjechać z ulicy przez 3 "bramy". Planuje się także postawienie "dobudówki" do stojącej tu kamienicy. To będzie w drugim etapie budowy. Na pierwszy ogień pójdzie budynek od ulicy.

- Będą w nim mieszkania dla 72 rodzin - planuj Błoch. - Większość to M-2 i M-3.

Mieszkania dwupokojowe będą miały do 48 m kw., a trzypokojowe - 56 i 65 m kw.

Nowy blok komunalny będzie podobny do wybudowanego przed kilkoma laty na rogu ulic Sienkiewicza i Skłodowskiej. W tym pierwszym bloku komunalnym mieszkania znalazło 40 rodzin. Teraz Inwest-Projekt, firma z Łodzi, która go projektowała, przygotowuje plan drugiego domu.

- To jest właściwie adaptacja starego planu do nowych potrzeb - mówi wiceprezydent. - Plan łącznie z pozwoleniem na budowę ma być gotowy do końca czerwca tego roku.

W maju Marek Błoch zamierza ogłosić przetarg na wykonawcę bloku. Liczy, że roboty ruszą w sierpniu, a blok będzie gotowy na początku przyszłego roku. Jego budowa będzie kosztować około 4 mln zł.

Już teraz urzędnicy z Wydziału Lokalowego główkują nad stworzeniem regulaminu przydziału mieszkań w nowym bloku.