Właściciel fabryki odzieżowej Pabia ma 28,5 mln zł, a prezes (i współwłaściciel) Zakładów Mięsnych Pamso – 12,6 mln zł. Takie szacunki majątków podał magazyn finansowy Home&Market. Lothar Radomski (Pabia) jest 192. na liście najbogatszych. Joachim Nowak (Pamso) – zajmuje 346. miejsce.

Home&Market policzył tylko majątki w firmach (udziały, akcje). Nie szacował, ile najbogatsi mają na kontach w bankach oraz jak kosztowne są ich domy i samochody. „Lista 500” składa się z nazwisk ludzi, którzy doszli do majątków, dobrze „główkując”, dużo pracując i dużo inwestując. Sporo z nich przed 10–12 laty miało zaledwie chudą pensję w państwowym zakładzie, spółdzielcze mieszkanie i małego fiata.

Według Home&Market, prezes Joachim Nowak z Pamso ma 7,5 proc. udziałów w pabianickich Zakładach Mięsnych. Firma ta była prywatyzowana – pracownicy mogli kupować udziały w niej. Kto zaryzykował i kupił, ten dziś może sobie pogratulować sukcesu. Pamso nie upadło, jak wiele prywatyzowanych zakładów. Przez lata rozwijało się, jego majątek rósł. Gdyby prezes Nowak chciał dziś sprzedać swoje udziały, zdaniem dziennikarzy Home&Markert dostałby co najmniej 12.600.000 zł.

Majątek Lothara Radomskiego jest o wiele większy niż podał Home&Market. Właściciel Pabii ma jeszcze inne interesy w Europie – w tym fabrykę guzików w Berlinie. Pabianicką „odzieżówkę” kupił przed laty za 20–25 proc. jej dzisiejszej wartości. Firma jest teraz dużo więcej warta, bo szyje dla eleganckich pań w kilku krajach Europy, ma nowoczesne maszyny i współpracuje z francuskimi projektantami mody.