Aż 5.000 zł ma kosztować wytworny bankiet z okazji 30 lat działalności Miejskiego Ośrodka Kultury. Ale to nie wszystkie wydatki. 15.000 zł ma kosztować napisanie i wydrukowanie książki o historii MOK-u. 12.000 zł mają pochłonąć premie jubileuszowe dla pracowników ośrodka. Takie wydatki zaplanował dyrektor MOK-U, Radosław Żurawski.
- Będą też imprezy – dodaje Żurawski. - Usłyszymy kantaty Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu Czesława Gałki (bas) z Opery Narodowej w Warszawie.
Żurawski stara się o dodatkowe pieniądze, między innymi na kosztowny bankiet. Zabiegał już o to w komisji infrastruktury Rady Miejskiej. 
Ale nie wszyscy radni podzielali euforię i rozrzutność dyrektora.
- Nie zgadzam się, by z okazji skromnego jubileuszu wydawać folder i urządzać bankiet. Za 17.000 zł można zrobić jeszcze jedną ciekawą imprezę dla mieszkańców miasta – oburzył się radny Piotr Chrabelski.
Chrabelskiego poparli jedynie radni: Adam Gryzel i Jacek Vogtt (obaj z PO). Za wydaniem bankietu i drogiego folderu okolicznościowego głosowali: Sebastian Bryndziak, Andrzej Żeligowski, Antoni Szudzikowski (wszyscy PiS) i Jarosław Lesman (Blok Prawica Razem). Od głosu wstrzymał się przewodniczący komisji Jarosław Łacwik (PiS).
------------
więcej na ten temat – w najnowszym (już świątecznym) Życiu Pabianic