Tak miało być, że od 2 lutego uczniowie, studenci i emeryci mogą kasować bilety ulgowe w tramwaju na trasie Pabianice-Łódź.
- Jeszcze rozmawiamy w tej sprawie z Ksawerowem, ale uznałem, że pabianiczanie nie mogą z tego powodu cierpieć – mówił Zbigniew Dychto, prezydent w poniedziałek.
Rozmowy prezydenta z wójtem Ksawerowa toczyły się w piątek i w poniedziałek. Dziś w czwartek na rozmowy do Ksawerowa pojechał naczelnik, skrabnik urzędu i dwóch prawników.

- Trudno się z paną wójt dogadać. To, że kiedyś nie płacili nic, to nie oznacza, że nie będą płacić teraz za to, że mieszkańcy Ksawerowa jeżdżą na naszych ulgach - mówił w czwartek 4 lutego na konferencji prasowej prezydent Dychto.

Jeśli tylko zostanie podpisana umowa, będzie można ubiegać się o anulowanie mandatów, które kontrolerzy wystawili pabianiczanom w styczniu.
- Uczniowie, studenci i emeryci uprawnieni do ulg w komunikacji miejskiej, którzy w styczniu otrzymali mandaty za jazdę tramwajem linii „P” do Łodzi, mogą ubiegać się o anulowanie mandatów – mówi Andrzej Różański, inżynier miasta.
W tym celu trzeba napisać list lub pojechać osobiście do siedziby MPK w Łodzi przy ul. Narutowicza 77. Kierownik działu obsługi klienta Mirosław Kornatowski obiecał, że jego pracownicy będą anulowali mandaty wystawione osobom uprawnionym do ulg.