Nowa nawierzchnia jest na drodze Bychlew - Jadwinin (dł. 0,8 km), na drodze do Domu Dziecka w Porszewicach (dł. 0,8 km).
Na 1,1 km drogi przez wieś Majówka wykonano nakładki asfaltowe. Wyremontowany został też 1 km drogi przez wieś Hermanów, oraz 0,6 km drogi na odcinku Wola Żytowska - Konin.
Ponadto wykonano przebudowę przepustów drogowych na skrzyżowaniu drogi Górka Pabianicka – Gorzew z drogą do Szynkielewa III, pod drogą wewnętrzną w Jadwininie, przy ul. Cynkowej w Piątkowisku.
Odmulono i udrożniono rowy przydrożne w Piątkowisku wzdłuż ulicy Cynkowej, w Szynkielewie III. Zamontowano 16 latarni ulicznych w Rydzynach.
Przygotowano dokumentację projektową i złożono wniosek o dofinansowanie przebudowy drogi gminnej Świątniki – Petrykozy – dł. 1,8 km - w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.
- Zakupiliśmy też w drodze przetargu ciągnik rolniczy za kwotę 104.000 zł oraz kosiarkę ciągnikową do wykaszania poboczy dróg za kwotę 18.000 zł, przyczepę dwuosiową ciągnikową za kwotę 31.000 zł i pług do odśnieżania dróg za kwotę 13.500 zł – wyliczał Henryk Gajda, wójt, na sesji Rady Gminy. - Sprzęt ten ułatwi utrzymanie dróg gminnych w sezonie letnim i zimowym.