W 5. biegu „Policz się z cukrzycą” weźmie udział ok. 200 osób. Będą to zarówno biegacze, jak i chodzący z nordic walking.

- Bawmy się dobrze i miejmy gorące serca - mówił Grzegorz Mackiewicz, prezydent Pabianic.

Numer startowy „1” na bieg został wylicytowany za 1.330 zł. Do tego Koalicyjny Klub Radnych przekazał 3.000 złotych na medale dla uczestników biegu. Na mecie będzie czekała kolejna niespodzianka. Radni z Koalicyjnego Klubu Radnych będą serwować biegaczom i kibicom gorącą herbatę.

- Zachęcam do aktywności – mówił Krzysztof Rąkowski.

Zakład Wodociągów i Kanalizacji gra z WOŚP kolejny raz. Tradycyjnie zorganizowano konkurs na kartkę pocztową. Wpłynęło 80 prac, wybrano do głosowania 25. Do wylicytowania na scenie w niedzielę będą koszulki z pracami: Zosi, Nadii i Pauliny.

konferencja WOŚP

Są też inne ciekawe rzeczy na licytacjach m.in. domek wykonany przez Jurka Owsiaka z jego podpisem. Głównym punktem będzie licytacja specjalnego, pabianickiego złotego serduszka. Jest też płyta Perfectu z podpisem Grzegorza Markowskiego oraz piłka z podpisami piłkarzy ŁKS-u. Nie zabraknie orkiestrowych gadżetów typu koszulki. Ponadto radni z Koalicyjnego Klubu Radnych przekazali 2 plastrony z Pucharu Świata w skokach narciarskich.

- Już teraz wiemy, że ta licytacja cieszy się ogromną popularnością. Została uznana za jedną z najciekawszych licytacji podczas tegorocznego finału WOŚP – powiedział Gabriel Grzejszczak z Koalicyjnego Klubu Radnych.

Ponadto ufundowano czerwone body dziecięce z orkiestrowym serduszkiem.

- Każdy noworodek urodzony na pabianickim oddziale będzie teraz takie otrzymywał – zapewnił Krzysztof Rąkowski.