Odbyły się dekoracje w biegu 24-godzinnym w kategorii kobiet i mężczyzn oraz Mistrzostwach Polskich również na 24 godziny. Milena Grabska-Grzegorczyk stanęła na najniższym podium w przypadku pierwszej klasyfikacji i na drugim w mistrzostwach, w których liczą się tylko licencjonowani zawodnicy. Z wyniku jaki osiągnęła jest zadowolona.

- To był trudny start, bo przygotowania szły opornie. Wróciłam do biegania po dwóch kontuzjach. W treningach miałam dwumiesięczną przerwę. Uważam, że to fajny wynik. Wszystkie dziewczyny dzielnie walczyły i poziom tego biegu był naprawdę wysoki – podsumowała pabianiczanka. - Kibicom dziękuję za doping i trzymanie kciuków.

dekoracja

Kontuzje podczas biegu nie wróciły. Tym razem niespodziewanie pojawił się bolesny siniak na piszczeli i naszą biegaczkę bolały kolana. Dlatego Milena zamierza teraz odpocząć … przynajmniej 2 tygodnie.

- Doba jest biegiem, gdzie nawet do miesiąca mogą wychodzić kontuzje. Jak wszystko będzie dobrze to zacznę przygotowania do kolejnego biegu, w którym zamierzam wziąć udział. Pojadę do Grecji - dodaje pabianiczanka.

W biegu 24-godzinnym w ramach UltraPark Weekend 2022 wygrał Andrzej Piotrowski z Krakowa. Przy okazji pobił rekord Polski. Przekroczył 282 kilometry robiąc tym samym 163 okrążenia w pabianickim Parku Wolności. 2. miejsce zajął Horcicka Jiri z Ostretin, a na 3. uplasował się Mariusz Napiórkowski z Narzyma.

dekoracja

Wśród pań pierwsza była Aleksandra Niwińska z Błoni. Na 2. miejscu uplasowała się Ukrainka z Kijowa, Olena Shevchenko.

Zwycięzcy dostali nagrody pieniężne. Zdobywcy pierwszych miejsc po 2.000 złotych. Za drugie miejsce był 1.000 zł, a za trzecie – 500 zł.

Jak wypadli pozostali pabianiczanie?

Edyta Ryder zrobiła 150 km, Jolanta Owczarek – 138, Viktor Volkov- 100, Agata Łącka – 51 i Aleksandra Kielar – 39.

W klasyfikacji Mistrzostw Polski wręczono medale. Za zajęcia 1. miejsca dostał go Andrzej Piotrowski, 2. miejsca – Mariusz Napiórkowski, 3. miejsca – Jakub Ślęziak z Siemianowic Śląskich.

Wśród pań za zajęcie 1. miejsca medal otrzymała Aleksandra Niwińska, 2. miejsca – Milena Grabska-Grzegorczyk, 3. miejsca – Anna Kapica.