W czerwcu na bramach wejściowych prowadzących na Lewityn pojawiły się tabliczki informujące o zakazie wprowadzania tam psów. To oburzyło wielu właścicieli czworonogów.

- Jaka jest podstawa prawna, która pozwoliła na wprowadzenie takiego zapisu do regulaminu? – dopytuje w piśmie do władz MOSiR-u i prezydenta pabianiczanka.

Jej zdaniem zapis regulaminu jest martwy, bo w polskim prawie nie ma przepisu, który pozwoliłby na ograniczenie wstępu właścicielom psów na teren ogólnodostępny.

- To jest wewnętrzny regulamin, który stworzyło kierownictwo ośrodka – dodaje kobieta. - Na jego podstawie Straż Miejska czy policja nie może wystawić mandatu.

Tomasz Makrocki, komendant Straży Miejskiej przyznaje, że aby móc to robić, regulamin musiałby być zatwierdzony przez Radę Miejską. A ten obecny nie został.

- Prowadziłem wcześniej dyskusję z prezydentem. Większość osób jest przeciwnych wprowadzaniu psów na Lewityn – mówi Piotr Adamski, dyrektor MOSiR. - Skierujemy regulamin pod obrady Rady Miejskiej.

Komendant przyznaje, że strażnicy widząc spacerowicza z psem, pouczają go, że zgodnie z regulaminem nie może wejść na Lewityn z czworonogiem. Mandatów nie wystawiają, chyba że właściciel nie posprząta po swoim psie.

Regulamin ma trafić na sesję Rady Miejskiej do końca roku.

Dyrektor Adamski dodaje, że do tego czasu obowiązuje obecny regulamin.