W sobotę od godz. 9.00 kolędami rozbrzmiewał Miejski Ośrodek Kultury. To za sprawą młodych artystów, którzy od rana nagrywali ścieżkę dźwiękową na płytę. Najpierw na scenę weszło 60 uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia. Śpiewali w chórze pod czujnym okiem, a właściwie uchem Anity Ceglarek i Ewy Wróbel. Nad projektem czuwał Piotr Zuwald, któremu przy nagłośnieniu pomagał Grzegorz Małolepszy. Potem do nagrań przystąpili śpiewacy z MOK.

- Najmłodszy artysta ma 5 lat, a najstarszy 20 - wylicza Zuwald. - W sumie zaśpiewa 200 artystów. Nagrywanie płyty skończymy do wtorku. Potem zajmę się montażem i przygotowaniem płyty. Powinienem zakończyć projekt w połowie listopada. Wtedy płyta będzie gotowa do tłoczenia.

Zaśpiewa na niej też 5 osób z Warsztatów Terapii Zajęciowej. Do występu przygotowała ich Magdalena Białek, która zaśpiewała na próbnej wersji pastorałki. Swojego głosu użyczą też śpiewacy z chóru Dzwon i przedszkolaki z PM przy ulicy Żytniej.

- Nagraną płytę będziemy rozdawać na jarmarku świątecznym 14 grudnia na Starym Rynku - obiecuje Grzegorz Mackiewicz, przewodniczący Rady Miejskiej.

Nagranie płyty jest możliwe, bo MOK dysponuje teraz 5 specjalnymi mikrofonami i interfejsem na 8 mikrofonów oraz specjalistycznym oprogramowaniem komputerowym w laptopie.

- Możemy uzyskać jakość studyjną - uważa Zuwald.

Będzie to po raz pierwszy w historii miasta wydana płyta przez Urząd Miejski z pastorałkami i kolędami, która zostanie rozdana pabianiczanom.