268 malców będzie chodziło do przedszkola Misia Uszatka przy ulicy Żytniej 13/17. To rekord w naszym mieście. Chętnych jest jednak jeszcze więcej. Na liście rezerwowej jest już 29 nazwisk.

- Przedszkole jest duże, bo mamy aż jedenaście grup, z czego trzy są nowe - mówi Zofia Król, dyrektor przedszkola. Więcej dzieci nie możemy przyjąć.
Sporo miejsc było też w Przedszkolu Miejskim nr 13 przy ulicy Mokrej 19/23. Tam przyjęto 225 dzieci, a 22 jest na liście rezerwowej.

- W tym roku przyjęliśmy więcej dzieci, bo otwieramy od września dziewiąty oddział - tłumaczy Elżbieta Kmieć, dyrektor przedszkola.
Nowa grupa powstanie także w Przedszkolu Miejskim nr 3 przy Moniuszki 163. Od września będą tam 4 oddziały. Przyjęto już 100 dzieci. 12 maluchów oczekuje na liście rezerwowej.
Siedem grup będzie od września w PM nr 11 przy ul. św. Jana 28. Dzięki temu będzie tam chodziło 150 dzieciaków i nie ma listy rezerwowej.

W przyjęciach do przedszkoli pierwszeństwo mają dzieci z miasta. Te z gminy są przyjmowane w drugiej kolejności. Do PM nr 8 przy ulicy św. Jana 43 przyjęto wszystkie maluchy z miasta, łącznie 73. Na liście rezerwowej czeka 6 dzieci z gminy.
W PM nr 6 przy ul. Warszawskiej 53 przyjęto 100 dzieci, a oczekuje na przyjęcie 9, 3 jest spoza miasta.

- W ubiegłym roku do końca września przyjęłam wszystkie dzieci z listy rezerwowej - mówi Lucyna Łuczak, dyrektor przedszkola. - Myślę, że w tym roku będzie podobnie.
Podobne zdanie ma dyrektor PM nr 15.

- Na liście rezerwowej jest na dzień dzisiejszy sześcioro dzieci, ale myślę, że we wrześniu je przyjmiemy - mówi Halina Klatt. - Już przyjęliśmy setkę dzieci.
Jeszcze nie jest zamknięta lista rezerwowa w PM nr 5 przy ulicy Zamkowej 48/50. Ciągle dopisywani są chętni. W tej chwili jest ich 6. Przyjęto 100 maluchów.
Do PM nr 2 przy ulicy Cichej 26 przyjęto w tym roku 100 dzieci, a 15 oczekuje na liście rezerwowej. Tyle samo będzie chodziło od września do PM nr 12, a na przyjęcie oczekuje 8.
W PM nr 14 jest sześć grup po 25 osób. 5 dzieci czeka jeszcze na liście rezerwowej. Osiem grup jest w PM nr 16. Przyjęto 143 maluchy, a 20 oczekuje na przyjęcie.