Nie masz co robić, siedzisz w domu, obserwujesz życie domowników i sąsiadów, a może pracujesz i wypełniasz misję w tym trudnym czasie – dla naukowców ważny jest każdy aspekt mówiący o tym, co dzieje się wokół. Warto więc wziąć długopis, lub usiąść do komputera i spisać wydarzenia i własne przemyślenia. Naukowcy ze Szkoły Głównej Handlowej i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu właśnie ogłosili konkurs na pamiętniki opowiadające o życiu codziennym w czasach koronawirusa. Autorom najlepszych wspomnień obiecują nagrody pieniężne.

Głównym celem jest zebranie materiałów do badań. Forma może być dowolna: dziennik, relacja, blog. Zapiski muszę mieć minimum kilkanaście stron. Naukowcy liczą na to, że mieszkańcy różnych miast pokażą jak wygląda życie codzienne, jak zmieniła się sytuacja finansowa rodzin, warunki pracy, czy jak żyje się online.

- Zależy nam, aby to była szczera wypowiedź, opisująca coś co rzeczywiście nas w danym momencie dotyczy i dotyka - zachęcają członkowie zespołu projektowego.

Pamiętniki posłużą naukowcom do opracowań naukowych. Najlepsze wspomnienia zostaną opublikowane. Prace trzeba przesłać do końca czerwca na adres pamietniki@sgh.waw.pl albo Instytut Gospodarstwa Społecznego SGH, ul. Wiśniowa 41, 02-520 Warszawa.