Prawie 1.500 gardeł odśpiewało Włókniarzowi "Sto lat". Tak kibice dziękowali piłkarzom za świetny mecz i awans do IV ligi. Po ostatnim gwizdku sędziego trybuny ogarnęła euforia. Tłum fanów wbiegł na murawę. Chwilę później trener Jerzy Rutkowski fruwał nad głowami kibiców i piłkarzy. Z zawodników zrywano koszulki na pamiątkę.

Włókniarz wrócił do IV ligi po dwóch latach gry w "okręgówce". Awans wywalczył w dwumeczowym barażu ze Zjednoczonymi Stryków. W pierwszym spotkaniu w Strykowie nasi nie zachwycili, ale wygrali 1:0 (0:0). Zwycięską bramkę w 83. minucie strzelił Przemysław Rosiński, który chwilę wcześniej zastąpił Jacka Bernata.

W niedzielę "zieloni" grali jak z nut. Stworzyli mnóstwo sytuacji podbramkowych, "montowali" widowiskowe akcje. Mimo to długo nie mogli pokonać bramkarza gości. W końcu w 38. min Krzysztof Lechowski wykorzystał dokładne podanie Michała Kacprzyka i było 1:0.

Kilka pierwszych minut drugiej połowy należało do Zjednoczonych. Ale Włókniarz szybko odzyskał rytm i znów opanował boisko. W 64. min sędzia podyktował rzut karny za faul na Robercie Kacprzyku. Piłkę na linii jedenastu metrów ustawił Mariusz Pietrzak. Strzelił mocno i było 2:0. 6 min później goście sfaulowali w polu karnym Damiana Kosunia. Jedenastkę znów bezbłędnie wykorzystał Pietrzak.

Wynik meczu ustalił Przemysław Rosiński. Wszedł za Bernata w 72. min i po chwili strzelił czwartą bramkę. Asystę przy tym golu zaliczył Lechowski, a Rosiński udowodnił, że jest najskuteczniejszym zmiennikiem Włókniarza. W trzech ostatnich pojedynkach wchodził na boisko i momentalnie wpisywał się na listę strzelców.

Przygotowania do walki w IV lidze nasi piłkarze rozpoczną 12 lipca. Rozgrywki startują 7 sierpnia. Ale wcześniej na trybunach boiska MOSiR-u przy ul. Grota-Roweckiego trzeba zamontować co najmniej 200 siedzisk. Tego wymaga Łódzki Związek Piłki Nożnej. W tym tygodniu szefowie MOSiR-u będą o tym rozmawiać z zarządem klubu.


***
Zjednoczeni Stryków - Włókniarz 0:1 (0:0)
Włókniarz - Zjednoczeni 4:0 (1:0)

Włókniarz: Stuleblak - Stasiak, Pietrzak, Dziuba, Rzeczycki - R. Kacprzyk, M. Kacprzyk (81. Chmielewski), Kosuń, Kaczorowski - Bernat (72. Rosiński), Lechowski (85. Łądka).


---
Od lewej u góry: Andrzej Wasilewski (prezes klubu), Bartosz Dziuba, Krzysztof Lechowski, Robert Rzeczycki, Zbigniew Stasiak, Mariusz Pietrzak, Michał Stuleblak, Juliusz Kruszankin (kierownik drużyny), Jerzy Rutkowski (trener), Grzegorz Mackiewicz (członek zarządu). Od lewej w środku: Damian Kosuń, Jerzy Kaczorowski, Tomasz Łądka, Marcin Warwas, Przemysław Rosiński. Od lewej na dole: Marcin Śniady, Robert Kacprzyk, Maciej Chmielewski, Jacek Bernat, Piotr Grącki, Michał Kacprzyk