Po raz piąty przyznaliśmy tytuły "Nieprzeciętnych". Wcześniej, bo przez kilka tygodni, szukaliśmy takich pabianiczan, którzy dokonali więcej niż inni, rozsławili nasze miasto, bezinteresownie pomagali słabszym, ubogim, bezradnym.

Spośród blisko 80 kandydatów Czytelnicy naszej gazety wybrali laureatów. Tytuły otrzymał twórca kultury i trzech przedsiębiorców.

W kategorii TWÓRCY NAUKI - prof. Jarosław Dariusz Kasprzak za kosmiczne tempo dokonań naukowych. Gdy jego rówieśnicy miewają rozterki sercowe, on już osiąga szczyty kardiologii.

Jarosław Kasprzak jest absolwentem I LO i Akademii Medycznej w Łodzi. Jest jednym z najmłodszych profesorów medycyny w Polsce. Tytuł ten otrzymał w wieku 39 lat. Pod koniec ubiegłego roku zespół lekarzy pod jego kierownictwem wykonał nowatorski zabieg regeneracji mięśnia sercowego.

W kategorii PRZEDSIĘBIORCA - Janina Król za zuchwałość w interesach i zdumiewającą intuicję, które otworzyły drogę do sukcesów w handlu.

Z zawodu pedagog, zrezygnowała z państwowej posady i "wzięła sprawy w swoje ręce". Zaczynała od jednego sklepu, dziś prowadzi ich "sieć" i współpracuje z niemieckimi domami mody. Nie zapomniała o pedagogice. Prace studentów łódzkiej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych prezentuje na targach mody Prezentacje Łódzkie, które zorganizuje w sierpniu po raz siódmy.

W kategorii PRZEDSIĘBIORCA - Piotr i Mariusz Lewowscy za niebywałą pracowitość, solidność i trwanie przy pokoleniowych tradycjach, co zdumiewa przedsiębiorców z całej Europy.

Już czwarte pokolenie Lewowskich prowadzi firmę włókienniczą. Produkują między innymi tkaniny żakardowe, żaluzjowe, obrusy i ręczniki. Jakość wyrobów znajduje uznanie nawet u słynących z dokładności i precyzji Szwajcarów.

Tym razem nie przyznaliśmy tytułów Nieprzeciętnych w kategoriach sportowiec, społecznik, polityk, urzędnik. Nasi Czytelnicy nie zgłosili kandydatur w tych kategoriach.

- Żałuję, że pabianiccy sportowcy nie zdziałali nic, aby zasłużyć na ten tytuł - mówił Wiesław Wincek, laureat tytułu Nieprzeciętny Sportowiec 2004 roku.

- Chciałbym otrzymać taki tytuł, ale rozumiem, że jeszcze nie zasłużyłem. Jestem młodym posłem - mówił poseł Andrzej Biernat, gratulując laureatom.


***
Dziękujemy

Pięknie dziękujemy Czytelnikom Życia Pabianic, którzy wzięli udział w plebiscycie. Za pomoc w zorganizowaniu uroczystości dziękujemy: Barbarze Błoch i Agnieszce Maciaszek z restauracji Piemont oraz Teresie Szewc z kwiaciarni Konwalia.