Honorowe tytuły otrzymali:

Stowarzyszenie Zjednoczenie Pabianickie za: radość ofiarowaną dzieciom z ubogich rodzin i ratowanie zabytkowych nagrobków na pabianickim cmentarzu.
Stowarzyszenie ufundowało obiady i letni wypoczynek dla dzieci z najbiedniejszych rodzin. W 2006 roku zafundowało obiady 11 dzieciom ze szkół specjalnych. Karmiło je przez rok. Latem 2007 roku na obozy i kolonei wysłało wraz z harcerzami ponad 40 najmłodszych mieszkańców Pabianic. W ubiegłym roku 1 listopada przed pabianickimi cmentarzami członkowie Stowarzyszenia zbierali pieniądze na odnowienie zabytkowych pomników. Zebrali ponad 14.000 zł. Za te pieniądze łódzka konserwatorka zabytków podjęła się odnowienia trzech nagrobków.

Wojciech Poros, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich w Urzędzie Miejskim za: ludzką twarz urzędnika.
Siedem lat trwała wielka akcja wymiany dowodów osobistych w naszym kraju. W Pabianicach bez nowych dokumentów zostało zaledwie 600 osób. Wojciech Poros nie wahał się pracować po godzinach, a także w soboty i neidziele. Jeździł własnym autem do najstarszych i chorych pabianiczan, by ułatwić im załatwienie formalności. Zaprzągł do pomocy harcerzy.

Maciej Stasiak za: mistrzostwa polski w dyscyplinie (żeglarstwie), której nijak nie da się uprawiać w Pabianicach
Wielokrotny mistrz Polski w pływaniu na katamaranach w klasie A.
Katarzyna Kaleta, tenisistka Pabianickiego Klubu Tenisowego za : waleczne serce i upór w zdobywaniu krajowych szczytów tenisista ziemnego.
Katarzyna ma 16 lat i chodzi do Gimnazjum nr 3. W tenisa gra od 5 roku życia. Trenuje po dwie godziny dziennie. W 2007 roku odniosła dwa poważne suckesy. Zajęła pierwsze miejsce w halowych mistrzostwach Polski kadetek w singlu i drugie miejsce w deblu.

Ewa Maliszewska – rzeźbiarka, Anna Wojtania – plastyczka, animatorka i Sylwia Nowak – plastyczka i animatorka za: przyłożenie utalentowanych rąk do filmu „Piotruś i wilk”, nagrodzonego Oscarem.