Tytuły otrzymali:

· w kategorii TWÓRCA NAUKI: prof. Wojciech Jacek Stec, za dynamit w głowie, który zaowocował polskim Noblem, a który kojarzony jest z Pabianicami.

Prof. Wojciech Jacek Stec jest wybitnym chemikiem, pracuje w Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych Polskiej Akademii Nauk. W ubiegłym roku został nagrodzony Polskim Noblem przez Fundację na Rzecz Nauki Polskiej w dziedzinie nauk ścisłych za "otrzymanie nowych biologicznie czynnych związków o dużym potencjale terapeutycznym za pomocą opracowanej przez profesora metody syntezy triofosforowanych analogów DNA".

· w kategorii SPORTOWIEC: - tenisistki ziemne: Patrycja Sanduska i Magdalena Tokarczyk - za upór, pracowitość, talent i wdzięk, z jakim zmierzają na korty Wimbledonu.

Patrycja Sanduska - zawodniczka Pabianickiego Klubu Tenisowego. Ma 18 lat i kilka mistrzowskich tytułów na koncie. W zeszłym roku wywalczyła złoty medal podczas mistrzostw Polski juniorek.

Magdalena Tokarczyk - "ogromny talent" - mówią o niej trenerzy. Ma 16 lat i tytuł mistrzyni Polski kadetek. W parze z Patrycją Sanduską wywalczyła brązowy medal na mistrzostwach Polski do lat 21. Gra w tenisa od 7 lat.

· w kategorii SPOŁECZNIK: pracownikom i wolontariuszom ze Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Powiatu Pabianickiego: Elżbiecie Rucie, Teresie Uszyńskiej, Agnieszce Nowickiej, Beacie Serbiak, Annie Dzwonnik, Mariannie Chmielewskiej, Małgorzacie Wyrwie, Zdzisławie Krupickiej, Barbarze Kałużnej, Iwonie Traskowskiej, Katarzynie Kłys, Urszuli Kusińskiej, Marii Cywińskiej, Jackowi Rózdze, Barbarze Holka, Grażynie Rosa, Halinie Stachluk, Pawłowi Ogińskiemu, Agnieszce Deląg, Zbigniewowi Matusiakowi - za to, że pozwalają ocalić godność, gdy już nie ma nadziei.

· w kategorii PRZEDSIĘBIORCA: Agnieszce, Marcinowi i Wiesławowi Dalkowskim, właścicielom firmy Dalkowski - za złamanie zasady, że z rodziną wychodzi się dobrze tylko na zdjęciach.

Firma Dalkowscy działa od 10 lat. Zatrudniają 10 osób w dwóch sklepach. Handlują sprzętem gospodarstwa domowego, a od 3 także komputerami.


***
Nieprzeciętny Urzędnik 2004 r.

Po raz drugi przyznaliśmy tytuł Nieprzeciętny Urzędnik. Otrzymała go Elżbieta Jabłońska, powiatowy rzecznik praw konsumenta. Zdaniem najliczniejszej grupy Czytelników Życia Pabianic wyróżnia się uprzejmością, kompetencją, chęcią służenia swoją wiedzą.