Sierżant sztabowy Piotr Koza z pabianickiej drogówki wygrał wojewódzkie eliminacje konkursu Policjant Ruchu Drogowego 2016"

Do zawodów przystąpiło 24 policjantów ruchu drogowego. Uczestnicy eliminacji najpierw zmierzyli się z teorią: rozwiązywali testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego, prawa o wykroczeniach, prawa karnego oraz przepisów służbowych. Następnie pojechali do Konstantynowa Łódzkiego, gdzie na skrzyżowanie ulic Łaskiej i Łódzkiej odbył się sprawdzian praktycznych umiejętności kierowania ruchem drogowym. Ostatni etap eliminacji to była jazda sprawnościowa - motocyklem oraz samochodem osobowym. Po zmaganiach sędziowie podsumowali punkty i wyłonili finalistów.

Najlepszym okazał się policjant z pabianickiej komendy. Sierż. sztab. Piotr Koza KPP Pabianice i mł. asp. Norbert Wójcik z KPP Łódź - Wschód będą reprezentować nasze województwo na zawodach ogólnokrajowych.

Piotr Koza mieszka w Konstantynowie. W pabianickiej drogówce służy od 7 lat. Zawsze chciał być policjantem. Ukończył liceum ogólnokształcące i szkołę policyjną w Legionowie. Teraz studiuje w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na kierunku bezpieczeństwo państwa.

W maju odbyła się IV edycja Mistrzostw Policji w Wędkarstwie Morskim. Właśnie sierż. sztab. Piotr Koza (WRD KPP w Pabianicach), reprezentujący łódzki garnizon policji, zajął trzecie miejsce w klasyfikacji indywidualnej, łowiąc niemal 70 cm dorsza. Pisaliśmy o tym TUTAJ