Szczególnie wysoko oceniono Szpital im. Biernackiego w kategorii operacje raka nerki. Z rankingu wynika, że nasz oddział urologii jest 6. w Polsce w tej kategorii. Także wysoko sklasyfikowano go w operacjach żołądka (8. miejsce) i jelita grubego (9. miejsce).

Tygodnik Wprost sporządził ranking na podstawie ankiet wypełnionych przez szefów polskich szpitali. Kwestionariusze wysłano do 475 szpitali, ale redakcja gazety nie chwali się, ile otrzymała odpowiedzi. Najwięcej punktów zdobywały placówki, które: wykonują dużo zabiegów przy zastosowaniu nowoczesnej techniki, nie boją się najcięższych przypadków, krótko przetrzymują pacjentów, mają mało przypadków zakażeń i oferują dobre warunki pobytu (małe sale, dobre jedzenie, zadbane toalety).

W operacjach jelita grubego i operacjach raka nerki pabianicki szpital został sklasyfikowany wyżej od kliniki WAM w Łodzi, która powszechnie uchodzi za bardzo dobrą. Po opublikowaniu rankingu wielu łodzian zainteresowało się naszym szpitalem i zamierza u nas odzyskać zdrowie.