Po dwóch miesiącach od rozstrzygnięcia konkursu plastycznego na maskotkę Pabianickiego Centrum Medycznego (pisaliśmy o nim TUTAJ) pojawił się tutaj duży, pluszowy miś o imieniu ZdroWitek.

Sympatycznego pluszaka nie byłoby w szpitalu, gdyby nie 8-letnia Liliana Wojtczak – Bartoszek, uczennica drugiej klasy (od września) Szkoły Podstawowej nr 9 w Pabianicach. To jej praca zwyciężyła w ogłoszonym przez placówkę konkursie plastycznym na projekt maskotki.

Nasz szpital ma nowego „pracownika”.  To miś ZdroWitek Życie Pabianic

- Nie chcemy, aby szpital wywoływał w dzieciach negatywne skojarzenia, takie jak ból i strach. Ciepły, przyjazny miś, do którego można się przytulić na pewno nam w tym pomoże. A ponieważ postanowiliśmy zrobić maskotkę właśnie dla najmłodszych, uznaliśmy, że to oni powinni ją wymyślić. Stąd pomysł na konkurs – wyjaśnia dr. n. ekon. Witold Olszewski, prezes PCM.

Strój misia został wykonany w kolorach PCM: spodnie i czapka (bejsbolówka) są czerwone, a kamizelka czerwono – granatowa. Natomiast aby nikt nie miał wątpliwości, jaką placówkę miś reprezentuje, ubrano go w lekarski fartuch. Na trzech elementach stroju widnieje też logo PCM.

W miniony piątek ZdroWitek miał swój oficjalny debiut. Przyszedł na oddział dziecięcy oraz oddział ginekologiczno – położniczy. Reagowały na niego uśmiechem nie tylko dzieci, ale i dorośli, nie wyłączając pracowników PCM.

Nasz szpital ma nowego „pracownika”.  To miś ZdroWitek Życie Pabianic

Pod dużym wrażeniem maskotki była też Liliana, która tego dnia przyjechała wraz z rodzicami do szpitala, aby przywitać się z misiem.

Znacznie szerszej publiczności ZdroWitek zaprezentuje się już 2-3 września, podczas zbliżających się Dni Pabianic. A potem czekają go kolejne wydarzenia z udziałem PCM. Będzie na nich „przybijać piątki”, przytulać i pozować do zdjęć.

- Zapraszamy do tego wszystkich, bez względu na wiek, bo nasz miś jest tak pozytywny, że nawet w zły dzień od razu poprawia humor – zapewnia Witold Olszewski.