Msza w intencji ojczyzny rozpocznie się o 9.30 w kościele św. Mateusza. Z powodu pandemii może w niej uczestniczyć ograniczona liczba osób.

Następnie wyłącznie delegacje samorządowców przejdąpod Pomnik Niepodległości, gdzie zostaną złożone wiązanki kwiatów.

Będzie to wyglądało podobnie jak w maju, podczas obchodów Święta Konstytucji 3 Maja. Wtedy jednak odbyły się bardzo skromne uroczystości. Zgromadzeni byli w maseczkach i stali w odpowiednich odstępach. Reżim sanitarny będzie utrzymany również dzisiaj.

Złożenie wiązanki kwiatów u stóp Pomnika Niepodległości zapowiedziała również Lewica. O godz. 10.30 pojawią się tam: Paulina Matysiak, posłanka i Tomasz Trela, poseł. Będą im towarzyszyli lokalni działacze: Michał Pietrzak i Wiktor Idzikowski.

Od wielu lat 11 listopada organizowany jest Bieg Niepodległości. W tym roku będzie to szósta edycja tej patriotyczno - sportowej imprezy.  Jego forma również zostanie zmieniona i dostosowana do nowych wymagać reżimu sanitarnego.

Tradycyjnie w biegu może wziąć dział każdy chętny. Tym razem jednak wirtualnie.

- Z uwagi na zaostrzenia dotyczące COVID oraz odmowę na wykorzystanie dróg wydarzenie przyjmuje formę wirtualną – informuje Robert Lewera, organizator biegu. - Każdy uczestnik w dowolnym czasie, na dowolnym dystansie zachęcany jest do uczestnictwa w świętowaniu Dnia Niepodległości. Warto dodać, że każdego obowiązują zasady i ograniczenia związane z rozprzestrzeniającym się wirusem.

Możliwą formą uczestnictwa jest grupa do 5 osób biegnąca np. ulicami miasta, w lesie czy innym dowolnym miejscu.

O godzinie 11:11 spod Pomnika Legionisty planowany jest start co najmniej jednej takiej grupy. Bieg odbędzie się chodnikami. Uczestnicy poruszać się będą zgodnie z przepisami o ruchu drogowym.

Będą nagrody. Medale i upominki dostaną ci, którzy opłacili pakiet startowy. Będą wydawane od godz. 10.30 do 11.00 oraz po biegu ok. 13.00 – 13.30 (okolice Pomnika Legionisty) dnia 11 listopada.

- Możliwy będzie dodatkowy termin wydania medali – przewiduje organizator.

Trasa biegu ma przebiegać ulicami miasta: Zamkowa, Pułaskiego 14, Łaska (Park Wolności), Chechło- Gojawiczyńskiej), Miodowa, Wiejska, Jana Pawła II, Świętokrzyska, Widok, Cmentarz Komunalny, Mariańska Kościuszki, Zamkowa, Stary Rynek. Koniec biegu przy Pomniku Niepodległości.