Pączkownia to marka, oparta na rodzinnej tradycji i własnej, sprawdzonej recepturze przygotowywania pączków. 

Przez wiele lat z powodzeniem funkcjonuje w Polsce, a szczególnie w regionie Wielkopolski, skąd wywodzi się to niezwykle udane przedsiębiorstwo. Mieszkańcy miejscowości takich jak Śrem, Oborniki, Szamotuły, Gniezno, Koło, Rawicz, Jarocin, Środa Wielkopolska, Ostrów Wielkopolski, Poznań, Krotoszyn, Kościan i Książ Wielkopolski oddali swoje serca ciepłym, przyrządzanym według domowej receptury pączkom. Dowodem na to są długie kolejki oraz lojalni klienci, którzy pozostają wierni marce.

Pączkownia

Tajemnica produkcji pączków

Podstawą jest ciasto, a tajemnica tkwi w proporcji składników, które łączą się w jednolitą i zbitą masę. Dalej ciasto dzieli się na tzw. presy, odważone kawałki, które nadziewane są marmoladą. Uformowane pączki trafiają do garownika, gdzie nabierają objętości. Z garownika trafiają do smażenia, następnie lądują w pomadzie, a stamtąd już prosto do sprzedaży na półki Pączkowni i wasze rodzinne stoły.

Pączkownia

Jak funkcjonuje Pączkownia?

Wszystko przygotowywane jest na miejscu, od ciasta aż po polewę. Podczas zakupu w okienku Klient może zobaczyć proces wyrabiania, nadziewania, formowania i pieczenia. - Chcemy, aby miał pewność, że za chwilę zje prawdziwego, tradycyjnego pączka, smażonego na świeżym smalcu, z bogato wypełnionym nadzieniem - mówią założyciele.

Oferta Pączkowni jest bardzo urozmaicona. Nasi klienci mogą wybierać spośród tradycyjnych smaków takich jak: powidła, róża, wiśnia czy malina, jak i tych bardziej nowoczesnych:, nutella, banan, raffaello, krówka i wiele innych… Kto raz spróbuje naszych pączków często do nich wraca, dlatego co tydzień przygotowujemy grafik nowych smaków, żeby miło zaskoczyć naszych klientów. 

Pączkownia

Dużą popularnością cieszą się pączki “trójkąty DUO” o smaku jagoda-raffaello, malina-wanilia. W ubiegłym roku wprowadziliśmy też do oferty choco pączki i drożdżowe rogale z białym makiem. To był strzał w dziesiątkę! 

– Staramy się przyciągać smakiem pączków, designem. Mamy nadzieję, że zaczarujemy Pabianice i mieszkańcy pokochają nasze smaki – dodaje właściciel.

 

Godziny otwarcia:

poniedziałek - niedziela 8.00-18.00 lub do ostatniego pączka

 

FB: https://www.facebook.com/PaczkowniaPabianice