Od wtorku 17 października ulica Moniuszki będzie nieprzejezdna. Na czas wykonywania prac drogowych (około półtora tygodnia) zostanie wyłączona z ruchu na odcinku od Konopnickiej do Zielonej, łącznie ze skrzyżowaniami.

Najgorszym dniem dla kierowców będzie czwartek 19 października. Tego dnia ma być też asfaltowana ulica Orla – od Ewangelickiej do Łąkowej. Będzie tutaj ruch wahadłowy.

Podczas prac na ul. Moniuszki zmieniona będzie organizacja ruchu na okolicznych ulicach. Na ul. Konopnickiej na odcinku od Orlej do Moniuszki będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy.

Podczas prac autobusy "4", "6" i "T" będą kursować objazdami.

Linie "4" i "6" z Waltera-Jankego dojadą bez zmian do przystanku Moniuszki/Sienkiewicza, dalej pojadą: Moniuszki, Matejki, Orlą, Kochanowskiego, Moniuszki i dalej stałymi trasami.
Z Karolewa i 15. P. P. "Wilków" autobusy dojadą bez zmian do przystanku Moniuszki/Wysoka, następnie ulicami: Moniuszki, Kochanowskiego, Orlą, Kamienną, Moniuszki i dalej bez zmian.
Zawieszone przystanki: Moniuszki/Zielona, Moniuszki/Konopnickiej. Dodatkowe przystanki: Orla/Cicha, Orla/Konopnickiej.

Linia "T" z Dworca PKP bez zmian do przystanku Moniuszki/Wysoka, dalej: Moniuszki, Pomorską, Mielczarskiego, Łaską, Zamkową i stałą trasą do Rzgowa i Guzewa. W przeciwnym kierunku bez zmian. Nieczynny przystanek Konopnickiej/Zamkowa (autobusy staną na przystanku Zamkowa/Konopnickiej).


Linia nocna "N4B" z Dworca PKP bez zmian do przystanku Moniuszki/Wysoka, dalej: Moniuszki, Pomorską, Mielczarskiego, Łaską, Zamkową i stałą trasą do Łodzi. Analogiczna zmiana trasy obowiązuje w przeciwnym kierunku. W kierunku Łodzi nieczynny przystanek Konopnickiej/Zamkowa, autobusy zatrzymają się zaś na przystanku Zamkowa/Konopnickiej. W kierunku Dworca PKP autobusy ominą przystanek Moniuszki/Zielona.

W związku z objazdami autobusów na ulicach Matejki i Kamiennej przy skrzyżowaniach z ulicami Moniuszki i Orlą zostaną ustawione dodatkowe zakazy zatrzymywania się, obowiązujące na odcinku przynajmniej 20 metrów od skrzyżowania.