Boisko przy ul. Pułaskiego 32 ma wymiary 32x19 m. Bezpieczna nawierzchnia zastąpiła starą, betonowo – asfaltową. Można tam grać w siatkówkę, piłkę ręczna i „kosza”. Konstrukcja boiska jest przystosowana dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Budowa pochłonęła blisko 220 tysięcy złotych. Starostwo włożyło w nią ponad 131 tysięcy zł. Resztę (ponad 87 tys. zł) sfinansował Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W budowanie boiska zaangażowała się także dyrekcja szkoły.

- Kiedy boisko powstawało, widziałam euforię w oczach uczniów. Oni już nie mogą się doczekać nie tylko przyjścia do szkoły po długim zdalnym nauczaniu, ale i zobaczenia boiska. Chcą na nie wejść, dotknąć, zobaczyć i  pograć w piłkę – mówi Bożena Bulzacka, dyrektorka szkoły.

Jak zapowiedział starosta, to nie koniec budowania boisk w mieście.

- W planach mamy boisko w Zespole Szkół nr 3 i salę sportową lub basen przy Zespole Szkół nr 1, po dawnych warsztatach mechanicznych – zapewnił Krzysztof Habura.

Podczas konferencji obecny był senator Maciej Łuczak. Materiał z otwarcia boiska można obejrzeć na stronie internetowej telewizji Pro-MOK.