Zapaśnikom PTC udała się inauguracja rozgrywek ekstraklasy. Niespodziewanie gładko pokonali odwiecznego rywala z Piotrkowa Trybunalskiego.

Marsz po zwycięstwo rozpoczął niespełna 19-letni Tomasz Sobczyk (kat. 55 kg). Wysoko, bo aż 12:6, pokonał rówieśnika - Arkadiusza Łągwę. Nie zawiódł też mistrz Polski - Grzegorz Szyszka (60 kg). Po emocjonującym pojedynku 4:1 wygrał z mistrzem Białorusi - Aleksiejem Szajpakiem.

Pierwszy punkt dla AKS zdobył Maciej Szczepanik w kat 66 kg. Położył na plecy Łukasza Tarneckiego. Pabianiczanin długo leczył kontuzję i nie wrócił jeszcze do wysokiej formy. Najwięcej emocji dostarczył pojedynek nowicjusza w barwach PTC - Białorusina Aleksandra Kikińca (74 kg), z reprezentantem Polski - Szymonem Kogutem. Po dwóch rundach był remis 0:0. W dogrywce Kikiniec popisał się efektownym rzutem i wygrał 3:0.

W kat. 84 kg junior Łukasz Kacperski nie miał szans z mistrzem Polski - Michałem Jaworskim i już w pierwszej rundzie przegrał przez przewagę techniczną 0:11. W dwóch ostatnich walkach górą byli już pabianiczanie. Najstarszy zawodnik PTC - 37-letni Robert Wajszczuk (96 kg) pokonał 3:1 Andrzeja Debernego. W najcięższej wadze (120 kg) Sebastian Grzelczyk już po kilku sekundach wygrał z Rafałem Kaszowskim. Trener piotrkowian - Henryk Grabowiecki poddał swojego zawodnika.

Następny pojedynek podopieczni Waldemara Sawosza stoczą 10 maja w Chełmie z Gryfem.