Każdy może zgłosić swoje uwagi do projektu opublikowanego na stronie gov.pl. Dokument składa się z dziewięciu rozdziałów. Opisano tam skuteczność i bezpieczeństwo szczepionek przeciwko Covid-19, proces zakupów i finansowanie, dystrybucję i logistykę, zalecenia medyczne i organizację punktów szczepień, a także kolejność szczepień.

Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi nabór placówek medycznych, które chciałyby przystąpić do programu. Dla wszystkich zainteresowanych podmiotów leczniczych łódzki oddział NFZ organizuje dni otwarte. Można odwiedzićć placówkę w godz. 8.00-16.00. Sala obsługi mieści się w Łodzi przy ul. Targowej 35.

Zgłaszać się mogą zarówno te placówki medyczne, które mają umowę z NFZ, jak i te które takiej umowy nie mają.

Jak zapewnia Anna Leder, rzeczniczka łódzkiego oddziału NFZ, konsultacje będą prowadzone zgodnie z obowiązująym reżimem sanitarnym.

Program szczepień ma być realizowany w 2021 r. Rząd zamówił już 6 milionów szczepionek.

- Naszym zadaniem jest dostarczeni szczepionek, które mają być bezpieczne, szczepienia mają być przeprowadzone w krótkim czasie, szczepionki muszą być darmowe i dobrowolne, musimy zorganizować cały proces tak, by był przyjazny dla obywatela – powiedział Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera.

Rada Ministrów ma przyjąć dokument 15 grudnia.