"Mamusie" Piotrusia i wilka to: Sylwia Nowak, Ewa Maliszewska i Anna Wojtania. Te trzy pabianiczanki przez rok pracowały w łódzkim studio "Semafor" nad filmem brytyjki Suzie Templeton, który w lutym tego roku otrzymał Oskara za najlepszy krótkometrażowy film animowany.
Dziełem rzeźbiarki Ewy Maliszewskiej są głowy głównych postaci: Piotrusia, dziadka, cyrkowca, łobuziaka, tłuściocha, wilka i wrony. A także 8 postaci drugoplanowych.
Ubranie lalek było zadaniem drugiej pabianiczanki - charakteryzatorki Sylwii Nowak. Włosy i futro nakładała pęsetą, warstwa po warstwie. Ubranka i buty szyła.
Film kręcono na ośmiu planach jednocześnie. Najważniejsze było, aby lalki poruszały się tak jak ludzie i zwierzęta. Nad tym pracowała trzecia pabianiczanka - animatorka Anna Wojtania.
Na sukces pabianiczanek głosowało 33,3 procent Internautów. Panie: Ewa, Anna i Sylwia otrzymały w ubiegłym roku tytuł "Nieprzeciętny" przyznawany przez Życie Pabianic.
Drugie miejsce w naszym plebiscycie zajęła wymiana taboru Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. W tym roku do Pabianic przyjechało 9 nowych autobusów marki Solaris i 8 używanych manów. Na to wydarzenie głosowało 18,5 procenta naszych Czytelników.
Wydarzeniem numer trzy w naszym mieście było otwarcie pierwszego boiska wybudowanego w ramach programu Orlik 2012. To wydarzenie zdobyło 14,8 procent głosów.