UltraPark Weekend to wydarzenie sportowe, które rozpocznie się już w piątek w parku Wolności.  Będzie to start biegu ABM Jędraszek UltraPark 48h, który zakończy się dopiero w niedzielę. W sobotę (29 sierpnia) o 7.00 zaplanowano start biegu Selfmaker UltraPark 24h. Dwa najkrótsze biegi odbędą się w niedzielę. O 8.00 start ABM Jędraszek Supermaraton 100km, a o godz. 9.00 start ABM Jędraszek Ultramaraton 50km. Impreza sportowa będzie trwała do niedzieli do 21.00. 

Zobacz: Będą biegli nawet 48 godzin. Pabianice staną się na kilka dni centrum biegowym Polski

W sobotę przed południem na parkingu centrum handlowego Tkalnia rozpocznie się Zlot Food Trucków. To będą aż dwa dni wyżerki. Wśród wartych spróbowania potraw i deserów znajdą się między innymi: tacos, burrito, Pad Thai, churrosy, burgery, własnoręcznie ciosane chipsy, kakigori i inne pyszności.

Zobacz:Pyszny koniec wakacji. Smaki całego świata zawitają do Tkalni

W sobotę również na terenie centrum handlowego Echo będzie trwał Festiwal Kolorów Holi, polegający na obrzucaniu się kolorowym proszkiem. Tym razem pokolorujemy się na terenie parkingu przy galerii Echo. Wydarzenie wystartuje o godzinie 14.00 i potrwa do 19.00. Imprezę poprowadzi DJ.

Zobacz:Kolorowe zakończenie wakacji. Festiwal Holi zawita do Pabianic

W niedzielę na polach hermanowskich spotkają się miłośnicy zwierzaków. Będzie to zlot osób, które adoptowały psy lub koty, wraz z pupilami.

Zobacz: Zlot adoptowanych zwierzaków